Federalne banki w USA mogą teraz oferować kryptowalutowe usługi powiernicze | Wiadomości | CrypS.

Federalne banki w USA mogą teraz oferować kryptowalutowe usługi powiernicze

Redakcja
bankowosc

Jak wynika z ogłoszenia udostępnionego dla portalu Cointelegraph w dniu 22 lipca, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w USA (OCC), regulujący bankowość w tym kraju, udzielił zgody bankom federalnym na oferowanie usług powierniczych.

Przyszłość bankowości

Kwestia ta spotkała się z dużym sceptycyzmem, ze względu na to, że portfele kryptowalutowe, w niczym nie mają prawa przypominać wymogów powierniczych innych cyfrowych aktywów. Niemniej jednak, w swoim liście interpretacyjnym na ten temat OCC napisało:

“OCC przyznaje, że w miarę jak rynki finansowe stają się coraz bardziej technologiczne, banki i inni usługodawcy będą prawdopodobnie coraz bardziej potrzebni do wykorzystania nowych technologii i innowacyjnych sposobów, w celu świadczenia tradycyjnych usług na rzecz klientów”.

Zgodnie z treścią ogłoszenia, nowa opinia “odnosi się do banków krajowych i federalnych stowarzyszeń oszczędnościowych każdej wielkości”.

Brian Brooks, szef OCC postrzega ten rozwój jako część modernizacji bankowości w Stanach Zjednoczonych, mówiąc:

“Od skrytek depozytowych do wirtualnych skarbców, musimy zapewnić bankom możliwość zaspokojenia potrzeb w zakresie usług finansowych ich klientów dzisiaj”.

Pismo OCC, określa dalej, że kryptowalutowa usługa powiernicza oferowana przez banki, jest uzależniona od ich dostępu do kluczy portfeli, a nie od jakiegokolwiek fizycznego wymogu – jest to potwierdzenie słynnych słów Andreasa Antonopoulosa “nie twoje klucze, nie twoje monety”.

“Banki krajowe mogą przechowywać klucze szyfrujące używane w związku z certyfikatami cyfrowymi, ponieważ usługa przechowywania kluczy jest funkcjonalnym odpowiednikiem fizycznego przechowywania”.

-stwierdziło OCC

Kadencja pochodzącego z zespołu prawników giełdy Coinbase – Briana Brooka, przyspieszyła wejście kryptowalut do amerykańskiego systemu finansowego. Już na początku czerwca, podczas rozmowy z Cointelegraphem, wspominał on o rozszerzeniu prawa, które miałoby pozwolić bankom na oferowanie tego typu usług.

bankowosc



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.