Amerykańska branża krypto reaguje na wytyczne FATF | Wiadomości | CrypS.

Amerykańska branża krypto reaguje na wytyczne FATF

Mariusz Przepiórka
FATF Regulacje

Dwadzieścia pięć amerykańskich firm zajmujących się dostawą usług w zakresie cyfrowych aktywów opublikowało branżowe rozwiązanie w zakresie zgodności z zasadami transferowania środków. Grupa robocza, powstała w wyniku wspólnych działań branży, proponuje stworzenie hubu, który pomoże w identyfikacji danych klientów i prześle dane za pomocą punktowych kanałów komunikacji.

Działania dostawców usług są odpowiedzią na wytyczne opublikowane przez Financial Action Task Force (FATF) w czerwcu bieżącego roku. Według wskazań agencji, branża kryptowalutowa musi postępować zgodnie z nową zasadą transferowania środków. Na jej podstawie dostawcy usług kryptowalutowych muszą zbierać i przesyłać dane dotyczące zarówno nadawcy, jak i odbiorcy transakcji. Muszą również gromadzić dane na temat lokalizacji nadawcy.

Stanowi to spore wyzwanie dla branży, która w dużej mierze opiera się na anonimowości. O próbie sprostania temu wyzwaniu amerykańska branża krypto informowała już w lipcu. Wówczas o potrzebie wypracowania wspólnego rozwiązania mówił były już dyrektor ds. zgodności z przepisami giełdy Coinbase Jeff Horowitz. Wtedy swój udział w grupie roboczej potwierdzały już Gemini, Kraken i Bittrex.

Nowa platforma wymiany informacji

Zgodnie z opublikowanymi informacjami wypracowane rozwiązanie będzie wdrażane w kilku etapach. Początkowo w nowej sieci uczestniczyć będą tylko dostawcy usług kryptowalutowych z grupy roboczej. Sieć ma stanowić jednocześnie mechanizm technologiczny i zapewniający zgodność w zakresie zarządzania. Jej członkowie będą korzystać ze wspólnych mechanizmów kontrolnych i bezpiecznej wymiany informacji.

W pierwszej fazie członkowie sieci o roboczej nazwie USTRWG stworzą formalne porozumienia, które określą strukturę zarządzania między dostawcami usług. W tej fazie powstanie także platforma służąca do wymiany informacji i szyfrowane kanały transmisji. Po objęciu tym rozwiązaniem wszystkich amerykańskich dostawców usług kryptowalutowych projekt przejdzie do fazy drugiej. Na tym etapie celem będzie rozszerzenie zasięgu poza USA.

FATF
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.