Amerykanie, którzy zainwestowali czeki stymulujące w DOGE zarobili 500 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Amerykanie, którzy zainwestowali czeki stymulujące w DOGE zarobili 500 tys. USD

Zerelik Maciej
Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE pomimo pozwu na 258 mld USD

Olbrzymi wzrost Dogecoina nadal dzieli kryptowalutową społeczność. Jednak jedną rzeczą, której nie można mu odmówić jest niesamowita skuteczność. Amerykanie, którzy zainwestowali pierwszy czek stymulujący w monetę inspirowaną shiba ibu mogą się cieszyć ogromnym zwrotem z inwestycji, większym niż w przypadku Bitcoina.

Czy to jest już czas, aby przyznać, że myliliśmy się co do Dogecoina, skoro jego wzrost wydaje się być nie do zatrzymania?

Dogecoin znacząco przewyższa Bitcoina

W świecie kryptowalut sporo mówi się o pieniądzach przekazanych amerykanom w postaci czeków stymulujących. Często są one przykładem tego, jak bardzo fiaty różnią się od kryptowalut. Według @BitcoinStimulus, osoby, które zainwestowały swój czek 1200 USD w Bitcoina w dniu 15 kwietnia, mogą się cieszyć 750-procentowym zyskiem. Ich inwestycja jest bowiem warta w dniu dzisiejszym 10 211 dolarów.

Jeżeli jednak zastosujemy tę samą kalkulację w odniesieniu do DOGE, widać jak wielka jest różnica między meme coinem a BTC. Inwestycja 1200 USD w DOGE w kwietniu 2020 roku jest w tym momencie warta ponad 440 tys. dolarów. Oznacza to 37 000% wzrost i 50-krotnie wyższą wydajność niż Bitcoin.

Jeśli inwestor wykorzystałby wszystkie swoje pieniądze na zakup DOGE po otrzymaniu każdej z trzech płatności stymulacyjnych, byłby w posiadaniu 787 250 tokenów. Przy dzisiejszej cenie, inwestycja ta byłaby warta 536 tys. dolarów.

Reakcje społeczności

Ostatni wzrost DOGE spowodował reakcję ze strony branżowych gigantów. Changpeng Zhao oświadczył, że nie docenił DOGE, a Blockfolio wskazało, że DOGE jest teraz wart więcej niż BMW. Jakkolwiek kryptowalutowi puryści mogą naśmiewać się z meme coina, liczby mówią same za siebie.

Mimo to, nie wszyscy są przekonani. Gospodarz podcastu Profit Maximalist, Luke Martin, zwrócił uwagę na niepewną pozycję inwestorów DOGE. Wspomniał on o ulotnym „efekcie Elona” oraz o tym, że to wieloryby są w posiadaniu większości DOGE. Są to według niego powody, dla których handel DOGE jest tak samo ryzykowny „jak gra w muzyczne krzesła”.

Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE pomimo pozwu na 258 mld USD
reklama
reklama