Amazon poszukuje pracownika z doświadczeniem w branży krypto | Wiadomości | CrypS.

Amazon poszukuje pracownika z doświadczeniem w branży krypto

Mariusz Przepiórka
Amazon zacznie akceptować płatności w bitcoinach przed końcem roku

Firma zajmująca się zarządzaniem usługami IT, należąca do wiodącej platformy internetowego handlu detalicznego Amazon, może rozważać wprowadzenie cyfrowych aktywów do swojej oferty.

Zgodnie z sobotnim ogłoszeniem o pracę, nowojorskie biuro Amazon Web Services zatrudni specjalistę ds. usług finansowych, który „rozumie ogólny ekosystem kryptowalut i aktywów cyfrowych”, z doświadczeniem w technologii blockchain. Firma twierdzi, że osoba pracująca na tym stanowisku będzie współpracować z organami regulacyjnymi, instytucjami finansowymi i operatorami rynku kapitałowego w celu zbadania, w jaki sposób firma może skorzystać z przyjęcia cyfrowych aktywów.

Potencjalny pracownik zachęcałby osoby zajmujące wysokie stanowiska w głównych globalnych instytucjach finansowych do „przekształcenia sposobu, w jaki dokonują transakcji na aktywach cyfrowych”, w tym kryptowalutach, walutach cyfrowych banków centralnych, stablecoinach, tokenach zabezpieczonych papierami wartościowymi, tokenach zabezpieczonych aktywami i tokenach niezbywalnych. Ponadto przyszły pracownik powinien mieć co najmniej siedem lat doświadczenia zawodowego w rozwoju usług finansowych „z ekspozycją na technologie rozproszonych rejestrów lub blockchain”.

Platforma bada możliwości przyjęcia kryptowalut

Amazon już wcześniej publikował oferty pracy wymagające doświadczenia w obszarze cyfrowych aktywów. W lutym platforma handlu internetowego ogłaszała, że poszukuje kierownika ds. rozwoju oprogramowania w Meksyku, aby pomóc w uruchomieniu „nowego produktu płatniczego”, którego celem jest umożliwienie mieszkańcom kupowania kryptowalut za gotówkę, aby mogli wydawać waluty cyfrowe podczas zakupów w serwisie Amazon.

W lipcu bieżącego roku rzecznik prasowy firmy Amazon zaprzeczył, że firma będzie wspierać płatności kryptowalutowe, w tym bitcoinowe. Powiedział jednak, że platforma handlowa prowadziła badania możliwości przyjęcia cyfrowych aktywów.

Amazon zacznie akceptować płatności w bitcoinach przed końcem roku
reklama
reklama