Administracja Trumpa może zwolnić z podatku inwestycje w bitcoiny | Wiadomości | CrypS.

Administracja Trumpa może zwolnić z podatku inwestycje w bitcoiny

Mariusz Przepiórka
nadchodzą regulacje dla rynku kryptowalut w usa

Jeden z urzędników prezydenta Donalda Trumpa zasugerował, że nowy pakiet gospodarczy może obejmować zwolnienia podatkowe dla określonych inwestycji. Oszczędności podatkowe w zamierzeniu będą działać jako impuls zwiększający obroty na giełdzie, a także na rynku bitcoinowym.

Zdaniem Larry’ego Kudlowa, dyrektora National Economic Council, propozycja pozwoli na stworzenie ogólnego rachunku oszczędnościowego. W jednym miejscu mogłyby znaleźć się oszczędności emerytalne, zdrowotne oraz edukacyjne. Zgodnie z propozycją, rachunki te podlegałyby zwolnieniu podatkowemu i były do wyłącznej dyspozycji podatników.

Gospodarstwo domowe, które osiąga roczne przychody w wysokości 200 tys. USD, dzięki nowym regulacjom mogłoby rozdysponować nawet 16 tys. USD bez implikacji podatkowych. Środki te mogłyby zostać zainwestowane według własnego uznania ich właściciela. Projekt zakłada, że inwestycje w bitcoiny w ramach rachunku oszczędnościowego również podlegałyby zwolnieniu podatkowemu. Bez wątpienia takie działania mogą przełożyć się na wzrost zainteresowania bitcoinem, a także wzrost wartości tej kryptowaluty.

nadchodzą regulacje dla rynku kryptowalut w usa



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.