Netflix zapowiada nowy film o kryptowalutach. Wśród obsady gwiazda Hollywood
Netflix kręci film o kryptowalutach. „Pozostała jedna próba” opowiada o parze próbującej odzyskać dostęp do cyfrowych aktywów wartych miliony USD.
- Netflix kręci film o kryptowalutach.
- Tym razem mowa o produkcji z dużym budżetem.
Netflix kręci film o kryptowalutach
Netflix przekazał, że kręci nową komedię. Nie byłoby w tym niczego ciekawego, gdyby nie to, że film będzie dotyczył kryptowalut.
W produkcji zagra m.in. gwiazda Hollywood Jennifer Garner, a nakręci go Kay Cannon.
„Pozostała jedna próba”, bo tak brzmi tytuł produkcji, opowiada historię dwojga ludzi, którzy rozwodzą się i odkrywają, że „kryptowaluta, którą wygrali razem w czasie rejsu, jest teraz warta miliony… ale zapomnieli hasła” do portfela. Oboje mają więc tylko 48 godzin na odzyskanie 35 milionów USD ze swojego kryptoportfela.
Film na faktach?
Oczywiście fabuła to fikcja, ale inspirowana wieloma podobnymi historiami. Np. Stefan Thomas, były dyrektor ds. technologii w Ripple, zapomniał hasła do dysku twardego IronKey, na którym w 2011 roku zdeponował 7002 bitcoinów, czyli dziś ok. 640 milionów USD.
Jego dysk usuwa dane po 10 nieudanych próbach wpisania hasła. Thomas poinformował, że podjął osiem prób i do grudnia nie ujawnił publicznie, czy odzyskał dostęp do środków.
Głośna była też sprawa Jamesa Howellsa, który wyrzucił do śmieci dysk twardy z zapisanymi kluczami prywatnymi dającymi dostęp do 8000 BTC. Do dziś walczy on z władzami miejskimi, które uniemożliwiają mu przeszukanie wysypiska śmieci.
Inne filmy o kryptowalutach
Netflix kręcił już filmy o kryptowalutach, ale głównie dokumenty. Przykładem jest „Trust No One: The Hunt for the Crypto King” z 2022 roku, opowiadający o upadku giełdy QuadrigaCX. Przed nami też premiera filmu „Going Infinite”, opowiadającego o upadku giełdy kryptowalut FTX i Samie Bankmanie-Friedzie.
Możecie też zobaczyć „Krypto: Strach to najtrudniejsza waluta” – ponoć nieszczególnie udany kryminał z wątkiem kryptowalut.
Wątek cyfrowych aktywów i blockchaina pojawiał się też z serialach. M.in. w „South Park” czy „Simpsonach”.
Ostatnio twórcy tej pierwszej serii wprowadzili temat kryptowalut w jednym z odcinków, którego głównym bohaterem jest Donald Trump.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
