92% inwestorów instytucjonalnych przechowuje kryptowaluty na giełdach | Wiadomości | CrypS.

92% inwestorów instytucjonalnych przechowuje kryptowaluty na giełdach

Mariusz Przepiórka
bitcoin

Inwestorzy instytucjonalni w przeważającej większości przechowują swoje kryptowaluty na giełdach, mimo związanego z tym ryzyka. Dane zebrane przez giełdę Binance, która przepytała 76 inwestorów wskazują, że 92% uczestników ankiety powierza swoje aktywa opiece giełd, a nie zostawia ich pod własną kontrolą.

Wyniki ankiety są zaskakujące, jednak ankietowani inwestorzy nie obracają zbyt dużym kapitałem kryptowalutowym. Ponad połowa z nich posiada średnio mniej niż 10 jednostek kryptowaluty, a obecnie 10 BTC to w przybliżeniu równowartość około 70 000 USD. Drugie miejsce pod względem popularności zajęły zimne portfele kryptowalutowe, jednak trudno w tym przypadku mówić o masowym zjawisku.

Postawa ankietowanych inwestorów może dziwić, ponieważ giełdy często są obiektami ataków hakerskich. Środki na rachunkach giełdowych mogą również zostać bez ostrzeżenia zablokowane przez instytucje kontrolujące i zwolnione dopiero po przedstawieniu dowodu tożsamości przez ich posiadacza.

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.