7 dyrektorów giełdy kryptograficznej V Global skazanych na karę więzienia | Wiadomości | CrypS.

7 dyrektorów giełdy kryptograficznej V Global skazanych na karę więzienia

Anna Sutowicz
Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora krypto

W piątek siedmiu dyrektorów giełdy kryptograficznej V Global zostało uznanych za winnych sprzeniewierzenia prawie 1,9 mld USD. Byłego dyrektora generalnego skazano na 22 lata więzienia. Pozostali zostali ukarani w zależności od stopnia zaangażowania.

W Korei Południowej zapadł werdykt dotyczący największego schematu oszustw kryptograficznych. Dyrektor generalny V Global, Lee Byung-gul został skazany na 22 lata więzienia. Sześciu innych dyrektorów uczestniczących w oszustwie kryptograficznym otrzymało od 4 do 14 lat więzienia.

Prokuratorzy domagali się kary dożywocia. Ujawnili, że V Global gromadził inwestorów, gwarantując im 300% zysku na depozycie 6 mln won (ok. 5 000 USD). Chociaż niektórzy inwestorzy otrzymali część obiecanego zwrotu, to środki te zostały pobrane z depozytów nowych klientów.

Stracili oszczędności swojego życia

Na nieistniejącej już południowokoreańskiej giełdzie kryptowalut swoje środki straciło minimum 52 419 inwestorów. Niektórzy stracili oszczędności całego swojego życia. Prawnik dodał także, że co najmniej jedna z ofiar odebrała sobie życie po tym, jak została oszukana przez V Global.

V Global prowadził operację podobną do piramidy, w której gwarantował 1,2 miliona won lub 1000 USD prowizji tym, którzy polecili na giełdę nowych klientów. Han Sang-jun, prawnik reprezentujący grupę inwestorów V Global powiedział, że:

Większość ofiar stanowili obywatele w średnim wieku lub seniorzy, którzy marzyli o stabilnym życiu po przejściu na emeryturę. Było wiele przypadków, w których członek rodziny lub bliski przyjaciel polecił V Global innej osobie.

Orzeczona kara znajduje się na najwyższym poziomie dopuszczalnym przez ramy prawne Korei Południowej za przestępstwa przeciwko mieniu. W opinii prawnika reprezentującego grupę inwestorów to niewystarczający wyrok, biorąc pod uwagę liczbę szkód. Taką opinię wyraził również Hwang Suk-jin, profesor bezpieczeństwa informacji na Uniwersytecie Dongguk.

Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.