17-latek z Tunezji aresztowany za korzystanie z bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

17-latek z Tunezji aresztowany za korzystanie z bitcoinów

Konrad Juszczyk
17-latek z Tunezji aresztowany za handel bitcoinami

Młody chłopak został aresztowany w Tunezji po dokonaniu transakcji online przy użyciu bitcoina. Minister finansów kraju stawił się w sprawie oskarżonego, mówiąc, że posiadanie bitcoinów musi zostać zdekryminalizowane.

Więzienie za posiadanie BTC w Tunezji

17-letni Tunezyjczyk został niedawno aresztowany za używanie kryptowaluty w działalności online. Po raz kolejny dowodzi to całkowitej ignorancji władz tunezyjskich, pomimo niezliczonych korzyści oferowanych przez tę formę waluty.

Po tym incydencie cała tunezyjska społeczność korzystająca z kryptowalut potępiła ten akt ze strony rządu, który twierdził, że jest otwarty na nowe technologie. – ubolewał Mustapha Boufares, założyciel DFI Blockchain

To aresztowanie zostało przeprowadzone nie z powodu popełnionego przestępstwa, a tylko z powodu całkowitego braku prawa dotyczącego używania kryptowalut w Tunezji. Ten młody człowiek został aresztowany, ponieważ policja oskarżyła go o pranie brudnych pieniędzy po tym, jak nie był w stanie określić dokładnego pochodzenia funduszy.

Nie są to jednak jedyne problemy prawne w Tunezji. Dla przykładu drony są systematycznie konfiskowane podróżnym przez służby celne, gdy tylko dotrą na lotnisko. Warto dodać, że izolacja monetarna w Tunezji, uniemożliwia obywatelom płacenia za takie usługi jak np. subskrypcja Netflix w dolarach lub euro.

Co dalej?

W mediach społecznościowych ludzie wyrazili swoją dezaprobatę odnośnie działania tunezyjskiego rządu, dodając hasztag #sayeb_digital. Po rozejściu się informacji o aresztowaniu młodego człowieka, którego tożsamość nie została ujawniona, minister finansów Tunezji Ali Kooli powiedział w wywiadzie, że sprawa skłoniła kraj do przemyślenia swojej polityki w sprawie kryptowalut.

Posiadanie bitcoina musi zostać zdekryminalizowane.  powiedział Ali Kooli w wywiadzie telewizyjnym

Według danych nawet bez jasności regulacyjnej dotyczącej kryptowalut, rynek kryptograficzny w Tunezji rośnie w rekordowym tempie. Rejestracje tunezyjskich użytkowników na giełdzie CEX.IO wzrosły o 11% w pierwszym kwartale 2021 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym.

17-latek z Tunezji aresztowany za handel bitcoinami
reklama
reklama