1,4 mln haseł wyciekło z portfela kryptowalutowego GateHub | Wiadomości | CrypS.

1,4 mln haseł wyciekło z portfela kryptowalutowego GateHub

Redaktor: Albert Czajkowski
hacker password key cryptocurrency

Specjalista ds. zabezpieczeń prowadzący stronę “Have I Been Pwned” poinformował, że w ataku na dwie strony internetowe do sieci mogło trafić nawet 2,2 mln haseł i danych osobowych ich użytkowników. Jak donosi Ars Technica, według Troya Hunta, dane dotyczyły kont portfela kryptowalut GateHub oraz strony EpicBot dostarczającej bota RuneScape.

Zdaniem Hunta pierwszy atak dotknął 1,4 mln kont użytkowników portfela kryptowalut GateHub, natomiast drugi atak objął około 800 000 użytkowników strony EpicBot, uznającej się za najbezpieczniejszego na świecie dostawcę bota RuneScape.

Wykradzione informacje obejmują adresy mailowe, hasła, dwupoziomowe klucze uwierzytelniające, frazy mnemoniczne i skróty portfeli. Władze GateHub utrzymują jednak, że skróty portfeli nie ucierpiały podczas ataku. GateHub już wcześniej było celem ataku. W czerwcu hakerzy okradli około 100 portfeli XRP na łączną kwotę blisko 10 mln USD.

hacker password key cryptocurrencyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.