- Solana znów z problemami technicznymi Rynek kryptowalutowy przeżywał w piątek znaczne trudności, podobnie jak sieć Solana, której problemy techniczne wywołały panikę wśród traderów i użytkowników DeFi w całej społeczności kryptowalutowej.
- Zonda poszerza ofertę o kryptowalutę SOL Giełda kryptowalut Zonda poinformowała o dodaniu kolejnej waluty cyfrowej do swej platformy transakcyjnej. Po 24 kryptowalutach dodanych w 2021 roku, nowy rok rozpoczyna się od poszerzenia oferty o SOL, natywną kryptowalutę sieci Solana.
- Salwador kupuje kolejne bitcoiny Miniony tydzień nie był zbyt korzystny dla branży kryptowalutowej i BTC. Perspektywa zakazu handlu kryptowalutami i wydobycia w Rosji wywarła presję na rynek, ponadto SEC odrzuciła wnioski o uruchomienie kolejnych dwóch ETF-ów opartych na fizycznym bitcoinie. W rezultacie wartość BTC spadła w okolice 35 tys. USD.
- Banowania Bitcoina ciąg dalszy – w Europie proponują regulacje, Rosja krytykuje pomysł banku centralnego Kiedy Bitcoin nurkuje podczas korekty, w Europie wzywa się do ostrzejszych regulacji, ze względu na problemy z zanieczyszczeniem środowiska. Tymczasem na propozycję banku w Rosji odpowiada CEO spółki Telegram, zwracając uwagę na fakt, iż byłby on wysoce niekorzystny dla tamtejszej branży technologicznej.
- Huobi oskarżone o brak współpracy i odpowiedzialności Amerykański prawnik, Jonathan Levy oskarżył giełdę kryptowalut Huobi Global o działanie bez odpowiedzialności przed jakąkolwiek jurysdykcją. Prawnik twierdzi, że Huobi odmówiło współpracy z organanami ścigania z Francji i z Seszeli.
- Administracja Bidena ujednolica podejście do kryptowalut Jak poinformował Bloomberg, Biały Dom już w przyszłym miesiącu zamierza wydać rozporządzenie wykonawcze dotyczące kryptowalut. Agencje federalne mają określić ryzyko i możliwości związane z walutą wirtualną. Będą one musiały także przygotować zalecenia w ramach swoich specjalizacji.
- Uniswap Labs zatrudnia byłego ekonomistę Rezerwy Federalnej Uniswap Labs, główny twórca protokołu zdecentralizowanych finansów Uniswap, zatrudnił byłego ekonomistę Rezerwy Federalnej Gordona Liao do kierowania swoim oddziałem badawczym. Liao przedstawił różne powody swojego odejścia z Fed. Jednym z nich jest jego podekscytowanie innowacjami w przestrzeni kryptowalut.
- MetaMask wiedział o luce w zabezpieczeniach, ale jej nie naprawił Alexandru Lupascu twierdzi, że użytkownicy portfela MetaMask, którzy korzystają z aplikacji na urządzeniach mobilnych, są narażeni na ujawnienie swojego adresu IP.
- Trudność wydobycia BTC osiąga ATH Oprócz gwałtownego spadku ceny, BTC zanotował wzrost poziomu trudności wydobycia. Wczoraj w ciągu 24 godzin wartość ta wzrosła o prawie 9%. Na początku tego miesiąca rekordowy poziom osiągnął też hash rate – 183 exahashy.
- Fantom jest obecnie trzecim co do wielkości ekosystemem kryptowalutowym W ekosystemie Fantom (FTM) zablokowane jest już 12,2 mld dolarów. Tym samym projekt wyprzedził Binance Smart Chain (BSC) i stał się trzecim co do wielkości protokołem kryptowalutowym w zdecentralizowanych finansach (DeFi).
- Haker wykorzystał luke w OpenSea i celował w właścicieli Bored Ape NFT Ktoś podobno znalazł sposób na wykorzystanie front-endu najpopularniejszego rynku niewymiennych tokenów (NFT) – OpenSea. Sprawca za swój cel obrał członków Bored Ape Yacht Club i ich cenne małpy.
- Haker Multichain zwrócił 259 ETH Użytkownicy protokołu cross-chain rozpętali burzę z powodu nierozwiązanej luki w zabezpieczeniach, która wystąpiła na początku tego tygodnia i braku działania ze strony platformy. Później jednak Multichain ujawnił, że haker zwrócił 259 ETH, warte około 813 000 dolarów.
- Śledztwo policyjne w Indiach ujawnia powiązania między krypto hackiem a Hamasem Dochodzenie przeprowadzone przez wydział Intelligence Fusion and Strategic Ops (IFSO) policji w Delhi, ujawniło, że Hamas stał za włamaniem do portfela kryptowalutowego.
- Korea Południowa zakończyła pierwszą fazę testów CBDC Bank of Korea (BoK) przeprowadził w grudniu pierwszy etap dwuczęściowego testu swojego CBDC. Instytucja ujawniła również, że projekt jest obecnie w trakcie drugiej fazy.
- Salwador traci już ponad 30% na swojej inwestycji w BTC Salwador wydał na inwestycje w BTC 88,4 mln dolarów. Jednak ostatnie załamanie cen doprowadziło kraj do 31,8% niezrealizowanej straty.
Komentarze