- W Turcji zniknęło 12 osób podejrzanych o oszustwo na 350 mln DOGE Władze tureckie prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa, którego organizatorzy uciekli z 350 milionami Dogecoinów od inwestorów.
- Quebonafide wypuszcza NFT na Rarible za 5 ETH Wczesna wersja kawałka „Benz Dealer” trafiła na platformę Rarible. Szkic utworu Quebonafide i FORXST jest do kupienia za 5 ETH (ok. 60 tys. złotych).
- MetaMask może wypuścić swój token i przeprowadzić airdrop MetaMask w rozmowie ze społecznością ujawnił, że rozważa stworzenie własnego tokena i przeprowadzenia airdropu.
- Miliarder Simon Nixon chce zwiększyć swoją pozycję w kryptowalutach Brytyjski miliarder Simon Nixon, współzałożyciel porównywarki cen MoneySuperMarket, chce zainwestować więcej w BTC i resztę kryptowalut, poinformował Bloomberg.
- Ontario zakazuje giełdom kryptowalut współpracy z Tetherem Ontario Securities Commission (OSC) zakazała dwóm regulowanym giełdom kryptowalut – Wealthsimple i Coinberry – współpracy ze stablecoinem Tether (USDT). Według OSC, USDT znajduje się w kategorii „zakazane kryptoaktywa”. Przyczyny tej decyzji nie zostały ujawnione w otrzymanych przez spółki dokumentach.
- Korea Południowa powoła specjalne biuro ds. kryptowalut Południowokoreańska Financial Service Commission (FSC) ogłosiła, że utworzy niezależne biuro, którego celem będzie obsługa wszystkich spraw związanych z kryptowalutami. Według The Korea Times, utworzeniem nowej agencji zajmie się Korea Financial Intelligence Unit (KFIU).
- Na rynku NFT może dochodzić do „wash tradingu” W ostatnim czasie miał miejsce ogromny hype na niewymienne tokeny. Najnowsze badanie ujawnia jednak, że ogromne wolumeny na rynku NFT wcale nie musiały być prawdziwe. Co więcej, mogą one nawet wykazywać oznaki „wash tradingu”.
- SEC rozpocznie śledzenie transakcji DeFi Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zawarła umowę z firmą analityczną AnChain.AI dotyczącą monitorowania i regulowania sektora finansów zdecentralizowanych (DeFi). Startup ten specjalizuje się w śledzeniu nielegalnych transakcji na giełdach kryptowalut, protokołach DeFi i tradycyjnych rynkach finansowych.
- Kuba reguluje wykorzystanie wirtualnych aktywów w transakcjach komercyjnych Bank Centralny Kuby (BCC) wydał uchwałę ustanawiającą zasady regulujące wykorzystanie wirtualnych aktywów w transakcjach handlowych i udzielanie licencji dostawcom usług w tym sektorze.
Komentarze