Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.08.21]

  • Największa sieć kin w USA ogłosiła plany sprzedaży biletów za BTC Prezes i dyrektor generalny AMC Adam Aron ujawnił, że firma posiadająca około 1000 kin na całym świecie, chce zaakceptować płatności bitcoinami za bilety w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów
  • Ustawa infrastrukturalna przechodzi bez poprawek ws. kryptowalut Poprawki dotyczące kryptowalut nie znalazły się w ustawie infrastrukturalnej. Zatwierdzona przez amerykański Senat wersja zawiera niejasną definicję brokera, która może skomplikować życie górnikom i programistom blockchain.
  • SEC żąda dostępu do wiadomości pracowników Ripple Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła do sądu wniosek o udzielenie dostępu do korespondencji pracowników Ripple w komunikatorze Slack.
  • Hakerzy wycofali 611 milionów dolarów z Poly Network Dziś nieznane osoby włamały się do protokołu internetowego Poly Network i ukradły 611 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Zespół projektowy wezwał giełdy do zablokowania skradzionych środków.
  • Tether jest wspierany w prawie 50% przez papiery komercyjne Tether opublikował raport o wiarygodności, który przedstawia podział skonsolidowanych aktywów firmy. Zgodnie z danymi, firma posiada łączne pokrycie w wysokości 62,7 miliardów dolarów, co jest mniej więcej równe łącznej kapitalizacji rynkowej najpopularniejszego stablecoina.
  • Poloniex zawarł ugodę na 10 milionów dolarów z SEC Poloniex został oskarżony o nielegalną sprzedaż cyfrowych papierów wartościowych, jednak giełda nie przyznając się ani nie zaprzeczając ustaleniom SEC, zgodziła się nie popełniać naruszeń dotyczących papierów wartościowych i zapłacić 10,3 miliona dolarów na rzecz regulatora.
  • Circle planuje przekształcić się w bank federalny Firma stojąca za drugim najpopularniejszym stablecoinem, USDC, nakreśliła swoje plany rozwoju w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W poniedziałkowym wpisie na blogu, CEO Jeremy Allaire ujawnił, że emitent ma nadzieję stać się bankiem federalnym.
  • VanEck wnosi o uruchomienie ETF Zarządzający aktywami VanEck złożył wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o uruchomienie funduszu ETF opartego na strategii Bitcoin. Produkt będzie śledzić notowania kontraktów terminowych i innych instrumentów inwestycyjnych w oparciu o pierwszą kryptowalutę.

Komentarze

Ranking giełd