Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 lutego 2023 roku
CEO rynku NFT Blur ujawnił swoją tożsamość
W ostatnim czasie paltforma Blur zyskała sporą popularność. Z tego względu rynek OpenSea
musiał znieść prowizje. Dotychczas nie wiedzieliśmy zbyt wiele o twórcy Blur. Ten postanowił jednak ujawnić swoją tożsamość. Okazuje się, że tajemniczy Pacman studiował na MIT i założył projekt Namebase, który później sprzedał.
Czytaj więcej: CEO rynku NFT Blur ujawnił swoją tożsamość
Znamy datę kolejnej aktualizacji Ethereum
Zespół Ethereum podał datę uruchomienia aktualizacji Shanghai-Capella (Shapella) w sieci testowej Sepolia. Jej premiera odbędzie się 28 lutego. Przed aktualizacją operatorzy węzłów i walidatorzy Sepolia muszą zaktualizować klientów do opublikowanej najnowszej wersji. Kolejnym kroki to testy w sieci Goerli, a następnie wdrożenie na mainnecie.
Czytaj więcej: Znamy datę kolejnej aktualizacji Ethereum
Zakaz emisji CBDC w USA? Kongresmen proponuje ustawę
Republikański kongresmen Tom Emmer przedstawił projekt ustawy zakazujący Fed bezpośredniej emisji CBDC dla detalicznych użytkowników. Zdaniem polityka cyfrowy dolar mógłby zagrażać ich prywatności. Enner przedstawiał już podobny projekt na początku zeszłego roku. Także obecna propozycja nie cieszy się dużym poparciem. Według mediów opowiada się za nią dziewięciu republikanów.
Czytaj więcej: Zakaz emisji CBDC w USA? Kongresmen proponuje ustawę
NFT pod marką NBA mogą być papierami wartościowymi
Sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Victor Marrero orzekł, że oferta niewymiennych tokenów (NFT) "Top Shot" firmy Dapper Labs z marką NBA może być papierami wartościowymi. Dapper Labs ma teraz 3 tygodnie na udzielenie odpowiedzi.
Czytaj więcej: NFT pod marką NBA mogą być papierami wartościowymi
JP Morgan otwiera Crypto Lab w Atenach
Jedna z największych spółek holdingowych i lider w zakresie bankowości inwestycyjnej JP Morgan otworzy laboratorium kryptograficzne zajmujące się szyfrowaniem i bezpieczeństwem danych. Placówka ma świadczyć usługi badawczo-rozwojowe dla branży płatniczej na całym świecie. Lokalny zespół będzie składał się z ok. 50 osób.
Czytaj więcej: JP Morgan otwiera Crypto Lab w Atenach
Tencent Cloud będzie wspierać rozwój ekosystemu Web3
Usługa chmurowa firmy Tencent będzie wspierać rozwój technologii Web3. Firma uważa, że to właśnie ekosystem będzie miał duży wkład w rozwój społeczności. Firma technologiczna ujawniła również swój roadmap dla rozwoju usług API blockchain. --> źródło:
Tencent
Floki zintegruje DEXTools i wyda plastikową kartę
Zespół Floki przedstawił swój roadmap na 2023 rok. Można śmiało powiedzieć, że projekt zaskoczył swoimi ambitnymi planami. Twórcy memcoina przygotowują się do:
- uruchomienia sklepu z towarami i wprowadzenia systemu płatności Binance Rau;
- uruchomienia własnego programu stakingowego;
- przeprojektowania protokołu FlokiFi;
- wprowadzenia programu edukacyjnego;
- uruchomienia karty debetowej Floki;
- premiery metaverse Valhalla, który obiecali jeszcze w zeszłym roku.
//twitter.com/RealFlokiInu/status/1628017128971333632
Artefakty z wraku Titanica tokenizowane na blockchainie
RMS Titanic, firma venture capital z Hongkongu Venture Smart Financial Holdings i firma Web3 Artifact Labs rozpoczną tokenizację przedmiotów uratowanych z transatlantyku Titanic, który zatopił się 1913 roku. RMS Titanic posiada wyłączne prawa do wyciągania przedmiotów z wraku superlinowca. Artefakty będą teraz pojawiać się w formie kolekcjonerskich tokenów. --> źródło:
bits.media
Binance i Ingenico uruchamiają terminale kryptopłatności w Europie
Binance nawiązał współpracę z firmą Ingenico. Jest to międzynarodowy dostawca, który zajmuje się obsługą terminali płatniczych działający na rynku od 45 lat.
Najpierw partnerzy uruchomią projekt pilotażowy we Francji. Planują jednak ekspansję w całej Europie. Najpierw Binance Pay zintegruje się z dwoma terminalami płatniczymi Ingenico: barem Le Carlie i sklepem odzieżowym Miss Opéra. Silnik Ingenico AXIUM może przyjmować płatności w ponad 50 kryptowalutach.
//twitter.com/binance/status/1628288699296370690?
Kanadyjscy regulatorzy mówią "nie" algorytmicznym stablecoinom
Canadian Securities Administrators (CSA) - składający się z regulatorów papierów wartościowych z każdej z 10 prowincji i 3 terytoriów w Kanadzie - opublikował długą listę nowych wymagań dla firm kryptowalutowych, które chcą pozostać zgodne z prawem. Na celowniku agencji wyraźnie znalazły się projekty stablecoinów.
Platformy handlu aktywami kryptowalutowymi na terenie kraju będą teraz miały zakaz zezwalania klientom na kupowanie lub deponowanie stablecoinów, lub innych "Value Referenced Crypto Assets" (VRCAs), bez uprzedniej pisemnej zgody CSA. Uzyskanie zgody oznacza spełnienie przez administratorów wielu wymogów dotyczących należytej staranności, w tym zapewnienie, że stablecoin jest wspierany przez fiat. --> źródło:
Decrypt
Eksplorator bloków Polygon miał krótką awarię
Polygonscan zawiesił się na kilka godzin w środę, co wywołało panikę wśród części użytkowników myślących, że doszło do awarii sieci. Raporty i komentarze okazały się jednak przesadzone - sieć przetwarzała bloki w normalnym trybie, chociaż jak przyznał rzecznik Polygon, mogło dojść do chwilowego pogorszenia jej wydajności. --> źródło:
Decrypt
Giełda kryptowalut CoinEx pozwana przez nowojorską prokuraturę
Prokurator generalny Nowego Jorku, Letitia James, pozwała giełdę kryptowalut CoinEx za brak rejestracji w Stanach Zjednoczonych i sprzedaż tokenów uznanych za niezarejestrowane papiery wartościowe (AMP, LBRY, LBC, LUNA, RLY). --> źródło:
The Block
Deweloper Bitcoin Core, Marco Falke, opuszcza projekt po 7 latach
Falke stał za ponad 2000 sugestii zmian w oprogramowaniu Bitcoin Core, znanych jako „zobowiązania ” ("commits"), co czyni go najbardziej płodnym deweloperem zaangażowanym w ulepszanie sieci pierwszej kryptowaluty. O swoim odejściu poinformował 21 lutego na
Twitterze. --> źródło:
CoinDesk
Komentarze