Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 4 lipca 2023 roku
Tokeny BRC-69 odpowiedzią na problem w sieci Bitcoina
Chociaż udało się już nieco odkorkować sieć najstarszej kryptowaluty po szaleństwie związanym z wybijaniem memecoinów opartych o standard BRC-20, to sprawa pojemności bloków przy udziale inskrypcji od Bitcoin Ordinals dalej jest kwestię sporną. Teraz platforma Luminex zaprezentowała nowe rozwiązanie, które ma stanowić skuteczny kompromis w tym temacie. Co więcej, wskazano również na jego dodatkowe zastosowania.
Czytaj więcej: Koniec problemu Bitcoin Ordinals. Koszty w dół o 90%?
Blockchain TON wprowadza funkcję dla entuzjastów prywatności
Blockchain The Open Network, w skrócie TON, pierwotnie powstał przy udziale twórców słynnej platformy Telegram. Jak wiadomo, ten komunikator firmowany był jako narzędzie mocno stawiające na szyfrowanie przesyłanych wiadomości. Teraz wspomniana sieć wdrożyła rozwiązanie, który pozwala dwóm stronom przeprowadzanej za jej pośrednictwem transakcji na komunikowanie się z zachowaniem pełnej prywatności.
Czytaj więcej: Znana sieć odpaliła ważną funkcję skupioną na prywatności
Verge (XVG) zalicza bardzo dziwny rajd cenowy
Wiele inwestorów już kilka miesięcy temu spisało na straty projekt Verge, a jego token XVG został określony mianem trupa. Jednakże okazuje się, że ''niedobitek'' nagle powstał z grobu i zaliczył całkiem pokaźne odbicie od swojego dołka. Sprawa jednak jest dosyć dziwna, ponieważ ciężko jest wskazać tak naprawdę przyczyny wystąpienia jego ożywienia. W każdym razie, jeśli ktoś zainwestował nieco większą sumę w ten token w zeszłym tygodniu i jeszcze wczoraj wyszedł z tej pozycji, to dziś może spokojnie otwierać szampana.
Czytaj więcej: Kryptowaluta, którą wszyscy uznali za martwą, nagle zalicza skok o 300%
Lipiec jest idealnym momentem na kupowanie altcoinów?
W tym miesiącu na rynku kryptowalut zostanie zwiększona podaż trzech topowych alternatywnych coinów. Przeważnie gdy dostępna ilość danych aktywów zaczyna przeważać nad poziomem popytu na rynku, generuje to spadek ich wartości. Należy więc się zastanowić czy nie czeka nas ''promocja'' na wspomniane 3 altcoiny. Warto spojrzeć na ich obecne wykresy cenowe. Oczywiście nie jest to żadna porada inwestycyjna!
Czytaj więcej: Te altcoiny zaleją rynek w lipcu. Jakie są przewidywane ich ruchy cenowe?
Zawód programisty odejdzie do lamusa?
Rozwój technologii uczenia maszynowego, czyli sztucznej inteligencji, generuje wiele szans na optymalizację wielu procesów w różnych sektorach. Co za tym idzie, AI w pewnym momencie zastąpi pracę potencjału ludzkiego w wielu branżach. Dyrektor generalny firmy Stability AI - Emad Mostaque - twierdzi, że niebawem programiści nie będą potrzebni społeczeństwu. Powołując się na tempo, z jakim sztuczna inteligencja rozwija swoje zdolności z zakresu pisania kodów, Mostaque wskazał, za ile lat programiści staną się niepotrzebną grupą zawodową.
Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja za 5 lat zastąpi tę grupę zawodową – wskazuje CEO Stability AI
Coinbase zaatakowane przez prawnika wspierającego Ripple
Amerykańska giełda kryptowalut zamierza utrzeć nosa w sądzie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która miesiąc temu pozwała ją za rzekomy handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Coinbase jest gotowe do przystąpienia do batalii sądowej i zapowiada, że udowodni regulatorowi swoją rację oraz to, że SEC działa niezgodnie z prawem. Między innymi naczelny adwokat giełdy - Paul Grewal - podkreślił na Twitterze jej zgodne działanie z wszystkimi obowiązującymi przepisami. Jako zaznaczenie legalności operacji prowadzonych przez Coinbase, powołano się na zaufanie od takich podmiotów, jak BlackRock w przypadku współpracy z funduszu ETF Bitcoin Spot. Ta wypowiedź spotkała się jednak z krytyczną reakcją innego prawnika, Billa Morgana. Ten wytknął dowodzonej przez Briana Armstronga giełdzie hipokryzję i stosowanie widocznie podwójnych standardów, skoro z platformy nie zniknęły żadne kryptowaluty, które zostały wymienione w pozwie od SEC jako papiery wartościowe, a token XRP został zdelistowany 2 lata temu i nie ma go w ofercie dla Amerykanów.
Czytaj więcej: Dlaczego Coinbase nie przywróci XRP na swoją platformę? Giełda jest posądzana o hipokryzję
Binance notuje kolosalny spadek obrotów w drugim kwartale
Ostatnie półrocze to nie był łatwy okres dla największej na świecie giełdy kryptowalut. Ciągła walka z sianym FUDem, konflikt z SEC i ostatnie problemy w Europie tylko potwierdzają, że Binance ma wciąż pod górkę. W marcu z platformy wyłączono program zerowych opłat transakcyjnych przy handlu w parach BTC/BUSD oraz BTC/BNB. Okazało się, że wraz z tą zmianą z platformy zaczęły się wielkie odpływy inwestorów. Raport analityczny od firmy Kaiko wskazuje na to, że w drugim kwartale 2023 obroty spot na Binance spadły o 70%.
Źródło: CryptoSlate
Bidget startuje z własnym programem pożyczkowym
Platforma do wymiany cyfrowych aktywów dostrzega duży potencjał w przestrzeni kryptowalutowych pożyczek. W związku z tym ogłoszono dziś start ich nowego programu ''Crypto Loan''. Jak wyjaśnia dyrektor generalny giełdy, jej klienci od teraz otrzymają możliwość zostawiania pod zastaw tokenów, na które jest mniejszy popyt, a w zamian będą w stanie uzyskać pożyczkę w formie bardziej płynnych aktywów.
Źródło: CoinJournal
Genesis postawione pod ścianę przez Camerona Winklevossa
Jak już o pożyczkach mowa, to jeden z braci bliźniaków stojących słynną giełdą Gemini - Cameron Winklevoss - stwierdził, że miarka się przebrała i przekazał w liście otwartym do prezesa Digital Currency Group (DCG) - Barry'ego Silberta - że czas na odwlekanie tematu pożyczki zaciągniętej przez Genesis dobiegł końca. Zarzucił mu, że Silbert celowo zamiata pod dywan problem środków klientów, które utknęły na upadłej platformie. A mówimy tu o 232 tys. inwestorach. Gemini, by pomóc w ratowaniu sytuacji funduszu DCG, którego spółką zależną było Genesis, pożyczyło mu około 900 mln dolarów. Jak można się domyślić, Silbert się nie śpieszy ze spłatą długu i twierdzi, że w sumie tematu tak naprawdę nie było. Jeden z bliźniaków jednak stracił cierpliwość i postawił mu ultimatum. Albo do czwartku prezes DCG podpisuje porozumienie, na podstawie którego deklaruje się spłacić wierzycieli w dolarach, bitcoinie i etherze, albo panowie idą do sądu.
//twitter.com/cameron/status/1676024844641550337?s=20
Komentarze