Ankieta The Economist: 37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Blisko 40% ankietowanych chciałoby, aby bitcoin (BTC) lub inne aktywa kryptograficzne stały się w ich krajach oficjalnym środkiem płatniczym. Popularna brytyjska gazeta The Economist, zbadała obecne stanowisko społeczeństwa w sprawie branży krypto. Badanie zostało przeprowadzone wśród 3000 osób z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Korei Południowej, Australii, Singapuru, Brazylii, Turcji, Wietnamu, Filipin i RPA. Okazało się, że 37 % ankietowanych chciałoby, aby ich rządy uznały bitcoina (BTC) lub inne krypto za prawny środek płatniczy. 43% zajęło neutralną pozycję w sprawie, jedynie 18% respondentów stwierdziło, że nie godzi się z takim posunięciem.

Optymistyczne podejście do CBDC, NFT i DeFi

Bardzo podobnie przedstawiały się wyniki, jeżeli chodzi o uruchomienie waluty cyfrowej banków centralnych (CBDC). 37% respondentów zadeklarowało, że chciałoby wprowadzenia CBDC. 19 % ankietowanych stwierdziło, że byłoby to błędem. Ankieta dotyczyła także niewymiennych tokenów (NFT). Około 60% uczestników badania zadeklarowało, że rozważa zakup, posiadanie albo sprzedaż NFT. Jedynie 7% ankietowanych było przeciwnych temu pomysłowi. Ankietowani przedstawili również optymistyczne podejście wobec zdecentralizowanych finansów (DeFi). Około 34% badanych zamierza wykorzystać je do osobistych lub zawodowych transakcji finansowych.

Zmiany w trendach

Wiele wskazuje na to, że pandemia COVID-19 przyczyniła się do zmiany trendów w sieci płatniczej. Z tego powodu, wiele osób przeszło z rozliczeń gotówkowych na rozliczenia cyfrowe. Blisko 20% ankietowanych spodziewa się, że w ciągu najbliżego roku lub dwóch lat, naród stanie się „bezgotówkowy”.

Bitcoin oficjalną walutą Salwadoru

We wrześniu ubiegłego roku Salwador stał się pierwszym krajem, który uznał BTC jako prawny środek płatniczy. Wielu zwolenników BTC świętowało to wydarzenie. Jednakże spotkało się to z mieszanymi reakcjami na całym świecie. Posunięcie to wywołało między innymi ostrzeżenia ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i przedstawicieli rządu USA. W maju tego roku, Prezydent Salwadoru Nayib Bukele poinformował na Twitterze, że zarządzany przez niego kraj kupił kolejne 500 BTC.

Komentarze

Ranking giełd