Udział papierów skarbowych USA w rezerwach USDT wzrósł do 58,1% z 43,5% zanotowanych na koniec czerwca. Taką informację podał CTO jej emitenta, Tether Holdings Limited - Paolo Ardoino.
Pozycja w papierach komercyjnych spadła poniżej 50 mln USD. W sierpniu 2021 r. wynosiła 30,8 mld USD, czyli 49% łącznych rezerw.
Firma po raz pierwszy ogłosiła
plany zmiany mieszanki zabezpieczeń USDT z tego typu instrumentem finansowym na rzecz amerykańskich bonów skarbowych w maju 2022 roku.
W lipcu Ardoino powiedział, że jest zdecydowany przestrzegać tego kierunku. Wówczas piąty największy na świecie audytor
potwierdził zabezpieczenie Tethera.
USDT działa obecnie na Ethereum, NEAR, Polkadot, Algorand, Avalanche, EOS, Kusama, Liquid Network, Polygon, Tezos, Tron, Solana, Statemine i Simple Ledger Protocol.
Tether - kontrowersje
Przypomnijmy, że w lutym 2021 roku emitent stablecoina i jego siostrzana giełda kryptowalutowa Bitfinex
rozstrzygnęły spór z prokuraturą generalną stanu Nowy Jork w związku ze stratą 850 milionów dolarów.
Szefowa agencji Letitia James nazwała twierdzenia Tethera, że jego cyfrowe aktywo jest w pełni wspierane przez dolary amerykańskie, fałszywymi. Ale firma odebrała porozumienie z władzami jako aprobatę dla swojej działalności.
W październiku tego samego roku Bloomberg stwierdził, że w rezerwach USDT znajdują się obligacje chińskich firm.
We wrześniu 2022 roku sąd w Nowym Jorku nakazał Tether Limited dostarczenie dokumentów finansowych w celu oceny rezerw stablecoinów w ramach ewentualnego pozwu o manipulację rynkiem.
Z kolei dziennikarze Wall Street Journal opisali hipotetyczny scenariusz "technicznej niewypłacalności" USDT przy spadku aktywów rezerwowych o 0,3%.
Komentarze