Justin Sun odrzuca zarzuty dotyczące insider tradingu

Justin Sun jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w branży kryptowalut. Zapowiedział jednak, że podejmie kroki prawne, aby przeciwstawić się zarzutom portalu The Verge dotyczącym kierowania przez niego siecią blockchain TRON i zarządzania giełdą kryptowalutową Poloniex. Sun to urodzony w Chinach przedsiębiorca technologiczny, który założył TRON w 2018 roku, a następnie jeszcze w tym samym roku kupił firmę zajmującą się oprogramowaniem peer-to-peer - BitTorrent. W 2019 roku z kolei zainwestował w giełdę Poloniex. The Verge zarzuciło Sunowi, że wykorzystał TRON i Poloniex do prowadzenia praktyk biznesowych, które potencjalnie mogły być nielegalne. Artykuł "The Many Escapes of Justin Sun" został napisany przez Christophera Harlanda-Dunawaya - redaktora, który we wrześniu 2020 roku opublikował równie kontrowersyjny artykuł o zakupie BitTorrenta przez Suna. Sun odparł jednak te zarzuty pisząc dzisiaj na Twitterze:
Jest to kompletna nieprawda ze strony The Verge i reportera oraz jawne oszczerstwo na temat działalności Poloniex. Poloniex cieszy się solidnym zarządzaniem ryzykiem i silnymi zasobami finansowymi, które w całej swojej historii zapewniały najwyższej klasy usługi dla naszych klientów. Ponadto, zawsze staraliśmy się współpracować z organami regulacyjnymi i inwestowaliśmy w najnowocześniejsze udogodnienia KYC zgodnie ze standardem branżowym.
Następnie zaprzeczył, że giełda ma siedzibę na Seszelach i zaznaczył, że nie obsługuje obywateli USA. Po wykupieniu Poloniex od Circle w 2019 roku, giełda ogłosiła, że zablokuje dostęp dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. W kwietniu 2020 r., pomimo kontroli regulacyjnej ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Poloniex przeforsował wprowadzenie na rynek platformy umożliwiającej prowadzenie IEO, czyli mechanizmu sprzedaży nowych tokenów za pośrednictwem giełdy. Niedawno, w sierpniu 2021 r., platforma zawarła ugodę z SEC na kwotę 10 milionów dolarów w związku z zarzutami agencji, że przed inwestycją Suna notowała ona papiery wartościowe. Giełda ani nie przyznała się, ani nie zaprzeczyła tym ustaleniom. Sun w przeszłości zyskał rozgłos, kupując kolację z anty-bitcoinowym inwestorem Warrenem Buffettem, płacąc celebrytom za promowanie sieci Tron (czemu zaprzecza), kupując miejsce w rakiecie Blue Origin, a ostatnio narzekając, że rząd Ukrainy nie chce rozdać airdropu użytkownikom TRONa, którzy przekazali jej darowizny.

Komentarze

Ranking giełd