Bitcoin ma za sobą spadkowy sierpień, a wrzesień jest dla niego jednym z najgorszych miesięcy. Szukając więc alternatyw dla inwestycji w największą kryptowalutę, warto przyjrzeć się nowym i perspektywicznym projektom, które pojawią się na rynku.
Oddajemy w Wasze ręce najnowszą listę stworzoną przez Cryps.pl, zawierającą siedem kryptowalut, na które warto spojrzeć we wrześniu 2024.
Część z nich dopiero co zadebiutowała, niektóre działają już od jakiegoś czasu. Za wszystkimi stoją jednak ciekawe pomysły i rozwiązania.
7 nowych kryptowalut na wrzesień 2024 roku – lista
Lista Cryps.pl bazuje na danych pochodzących z CoinMarketCap, które gromadzą nowe i najpopularniejsze tokeny z ostatnich 30 dni.
500 kryptowalut posegregowano na podstawie najwyższej rozwodnionej kapitalizacji rynkowej (diluted market cap), eliminując te, które posiadały niskie dzienne obroty (poniżej jednego miliona dolarów).
Pozwoliło to stworzyć obiektywną listę potencjalnie ciekawych nowych projektów, które jednocześnie są aktywne i rzeczywiście używane (kupowane oraz sprzedawane) przez społeczność kryptowalutową.
We wrześniu 2024 uwagę warto zwrócić na następujące tokeny:
- Spectral (SPEC)
- Trump Harris Debate (THD)
- SmartWorld Global (SWGT)
- Self Chain (SLF)
- MetaCene (MAK)
- AI Companions (AIC)
- Sto Cash (STOC)
Pełna tabela z uwzględnieniem wszystkich tokenów dostępna jest pod linkiem. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych z CoinMarketCap.com
Zachęcamy również do zapoznania się z wcześniejszą listą nowych kryptowalut, którą opublikowaliśmy w sierpniu 2024.
Spectral (SPEC)
SPEC to token ERC-20, który służy jako natywna kryptowaluta ekosystemu Spectral, platformy mającej na celu integrację autonomicznych agentów sieciowych z Web3 przy użyciu sztucznej inteligencji i technologii uczenia maszynowego.
Posiadacze tokenów SPEC mogą uczestniczyć w procesach decyzyjnych platformy, proponując i głosując nad aktualizacjami sieci, wdrożeniami funkcji i innymi ważnymi zmianami.
Istnieje również możliwość stake'owania tokenów SPEC, aby otrzymywać zniżki na opłaty transakcyjne, podczas gdy twórcy agentów zyskują wyższy procent zarobków.
SPEC ułatwia transakcje i interakcje na platformach Spectral, w tym płacenie za wykorzystanie agentów i dostęp do modeli uczenia maszynowego.
Tokeny SPEC można obecnie nabyć na sporej ilości scentralizowanych platform kryptowalutowych, w tym na Bybit, Gate.io oraz Bitfinex.
Najważniejsze informacje o projekcie:
- Nazwa tokenu: SPEC
- Blockchain: Ethereum
- Rozwodniona kapitalizacja: 547 milionów
- Wolumen 24H: 1,9 miliona dolarów
- Łączna podaż: 100 milionów
- Data dodania: 3 września
Wykres cenowy SPEC. Źródło: Tradingview.com
Trump Harris Debate (THD)
Debata prezydencka w Stanach Zjednoczonych miała miejsce w dniu 11 września i zdaniem obserwatorów, lepiej w jej trakcie wypadła wiceprezydent Kamala Harris, niż była głowa państwa, Donald Trump.
Inwestorzy i spekulanci w związku z debatą wypchnęli w górę token Trump Harris Debate (THD), który w krótkim czasie zdobył sporą popularność. Jako dopiero co stworzona kryptowaluta jest dostępny jedynie na rynkach zdecentralizowanych (giełdach DEX) i może podlegać sporej zmienności.
Najważniejsze informacje o projekcie:
- Nazwa tokenu: THD
- Blockchain: Ethereum
- Rozwodniona kapitalizacja: 292 miliony dolarów
- Wolumen 24H: 1 milion dolarów
- Łączna podaż: 2,1 miliarda
- Data dodania: 11 września
Wykres cenowy THD. Źródło: Tradingview.com
SmartWorld Global (SWGT)
Smart World Global (SWGT) jest tokenem użytkowym zaprojektowanym jako klucz do ekosystemu produktów opartych na blockchainie.
Oto główne cechy i cele SWGT: Rozwiązania blockchain dla kompleksów transportowych i infrastrukturalnych oraz stworzenie niezależnego rynku dla freelancerów.
Token ma na celu zapewnienie nowych możliwości zarówno dla życia, jak i pracy, oferując w 100% bezpieczne i przejrzyste transakcje, płatności bez prowizji podczas korzystania z SWGT oraz zautomatyzowany przepływ dokumentacji.
SWGT obsługuje rynek freelancerów, który łączy wykwalifikowanych specjalistów z całego świata z klientami poszukującymi ich wiedzy specjalistycznej.
Globalnym celem firmy jest wdrożenie rozwiązań blockchain w kompleksach transportowych i infrastrukturalnych, a także w projektach energetycznych i komunikacyjnych.
W tym momencie SWGT jest dostępny między innymi na MEXC, Gate.io oraz Bitget.
Najważniejsze informacje o projekcie:
- Nazwa tokenu: SWGT
- Blockchain: Ethereum
- Rozwodniona kapitalizacja: 206 milionów
- Wolumen 24H: 1,9 miliona dolarów
- Łączna podaż: 1 miliard
- Data dodania: 1 września
Wykres cenowy SWGT. Źródło: Tradingview.com
Self Chain (SLF)
Self Chain to autorska platforma blockchain, która ma na celu uproszczenie i poprawę doświadczenia użytkownika w ekosystemie Web3.
Self Chain jest pierwszym modułowym blockchainem Intent-Centric Access Layer1 i usługą infrastruktury bezkluczowego portfela. Wykorzystuje ona technologię MPC-TSS/AA (Multi-Party Computation-Threshold Signature Scheme/Account Abstraction) dla wielołańcuchowego dostępu do Web3.
Metoda ta dzieli odpowiedzialność za zatwierdzanie transakcji między wiele stron, dzięki czemu jest bezpieczniejsza.
Przekładając natomiast „na ludzki”, oznacza to, że Self Chain wykorzystuje zaawansowane modele językowe, aby zrozumieć, co użytkownicy chcą zrobić, nawet jeśli nie posiadają odpowiedniej wiedzy technicznej.
Następnie określa najlepszy sposób wykonania tej czynności w różnych łańcuchach bloków (podejście Intent Centric).
Użytkownicy nie muszą zarządzać skomplikowanymi kluczami prywatnymi. Self Chain zapewnia sposób na bezpieczną kontrolę zasobów bez ryzyka utraty dostępu z powodu utraty kluczy (podejście bezkluczowe).
Co istotne, SELF można obecnie kupić już na Binance, a także na kilku innych giełdach: Gate.io, KuCoin oraz Bitget.
Najważniejsze informacje o projekcie:
- Nazwa tokenu: SLF
- Blockchain: Własny blockchain
- Rozwodniona kapitalizacja: 134 miliony dolarów
- Wolumen 24H: 9,7 miliona dolarów
- Łączna podaż: 336 milionów
- Data dodania: 1 września
Wykres cenowy SLF. Źródło: Tradingview.com
MetaCene (MAK)
MetaCene to oparta na blockchainie Ethereum gra MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) nowej generacji, która łączy tradycyjne elementy gamingu z technologiami Web3.
MetaCene rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym gracze mogą tworzyć i handlować aktywami za pomocą NFT, uczestniczyć w zdecentralizowanym zarządzaniu, czy też walczyć z innymi graczami oraz potworami.
Natywnym tokenem sieci jest MAK i posiada on kluczowe znaczenie dla ekosystemu MetaCene. Służy jako kryptowaluta zarządzania, jest używany do zakupów w grze, stake'owania i uczestniczenia w decyzjach dotyczących zarządzania.
Co więcej, gracze mogą zarabiać MAK poprzez różne działania w grze, takie jak mining i wykonywanie zadań.
MetaCene wprowadza innowacyjny model ServerFi, w którym gracze mogą posiadać serwery gier i zarządzać nimi za pomocą NFT zwanych Realms. Pozwala to użytkownikom na tworzenie spersonalizowanych środowisk gry.
Najważniejsze informacje o projekcie:
- Nazwa tokenu: MAK
- Blockchain: Ethereum
- Rozwodniona kapitalizacja: 82 miliony dolarów
- Wolumen 24H: 11 milionów dolarów
- Łączna podaż: 1 miliard
- Data dodania: 6 września
Wykres cenowy MAK. Źródło: Tradingview.com
AI Companions (AIC)
AI Companions (AIC) to platforma, która oferuje spersonalizowanych wirtualnych towarzyszy opartych na sztucznej inteligencji, zaprojektowanych w celu zapewnienia użytkownikom wsparcia emocjonalnego, towarzystwa i pomocy.
Awatary są tworzone przy użyciu zaawansowanych modeli językowych i mogą angażować się w codzienne rozmowy, oferując unikalne i dostosowane doświadczenie dla każdej osoby.
Co je wyróżnia:
- Personalizacja: AIC pozwala użytkownikom tworzyć własnych towarzyszy AI o określonych osobowościach, zainteresowaniach i bazach wiedzy, które są zgodne z ich preferencjami.
- Wsparcie emocjonalne: Towarzysze AI są zaprogramowani tak, aby oferować empatię, zrozumienie i wsparcie emocjonalne, pomagając użytkownikom w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami życiowymi i zapewniając nieoceniające ucho do słuchania.
- Uczenie się i adaptacja: W miarę jak użytkownicy wchodzą w interakcje ze swoimi towarzyszami AI, system uczy się i dostosowuje, aby z czasem zapewniać bardziej spersonalizowane i trafne odpowiedzi.
Token AIC jest podstawowym środkiem płatniczym na platformie, pozwalającym uzyskać dostęp do „Companions” i dodatkowych usług.
Najważniejsze informacje o projekcie:
- Nazwa tokenu: AIC
- Blockchain: BNB
- Rozwodniona kapitalizacja: 67 milionów dolarów
- Wolumen 24H: 4 miliony dolarów
- Łączna podaż: 1 miliard
- Data dodania: 10 września
Wykres cenowy AIC. Źródło: Tradingview.com
Sto Cash (STOC)
STOC to token, który działa na platformie zaprojektowanej w celu ułatwienia emisji tokenów w oparciu o Web3, Initial Coin Offering (ICO) i Security Token Offering (STO).
STO Cash pełni rolę platformy pośredniczącej, która oferuje profesjonalne wskazówki i ustrukturyzowany system dla procesów związanych z tokenami. Jego główne cechy obejmują:
- Emisję nowych tokenów: Użytkownicy mogą emitować niestandardowe tokeny z dostępem do niezbędnych przewodników i systemów.
- Audyt i przeglądy prawne: Platforma łączy użytkowników z firmami w celu składania formalnych wniosków o audyt i przeglądów projektów prawnych.
- Wsparcie marketingowe: Zapewniona jest pomoc w rozwoju projektów poprzez działania marketingowe.
- Airdropy i listingi: Użytkownicy mogą przeprowadzać airdropy i otrzymywać wsparcie w zakresie notowań na giełdach kryptowalutowych.
Token STOC używany jest natomiast do opłat za wydanie tokena, korzystanie z platformy oraz ułatwia transakcje w ramach przeprowadzanych operacji.
Najważniejsze informacje o projekcie:
- Nazwa tokenu: STOC
- Blockchain: BNB
- Rozwodniona kapitalizacja: 31 milionów dolarów
- Wolumen 24H: 72 miliony dolarów
- Łączna podaż: 10 miliardów
- Data dodania: 11 września
Wykres cenowy STOC. Źródło: Tradingview.com
Chcesz sprawdzić więcej interesujących tokenów? Zapoznaj się również z naszą listą 7 najgorętszych kryptowalut we wrześniu pod względem stóp zwrotu.
Zaznaczamy przy tym, że artykuł ten ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi w żadnym wypadku porady inwestycyjnej. Dokonuj zawsze własnego researchu projektów, w które chcesz zainwestować, czyli stosuj technikę zwaną DYOR (Do Your Own Research).
Komentarze