Znana giełda kryptowalut OKX zaczyna blokować dostęp do największego ze stablecoinów dla europejskich klientów. Dzieje się to na tle przygotowywań Unii Europejskiej (UE) do przyjęcia kompleksowych ram regulacyjnych dot. kryptowalut.
- Czwarta co do wielkości giełda wirtualnych walut na świecie postanowiła zaprzestać obsługi USDT na terenie UE,
- Obsługa klienta OKX potwierdziła w rozmowie z The Block, że od 14 marca br. USDT będzie wycofywane dla traderów z EOG.
Tether (USDT) niedostępny dla klientów z UE na OKX
Z najnowszych doniesień wynika, że topowa platforma kryptowalutowa nie obsługuje już par handlowych związanych z USDT na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. The Block otrzymał e-maila, jakiego giełda OKX wysłała do jednego ze swoich europejskich klientów. Wynika z niego, iż zaprzestaje ona obsługi USDT na terenie EOG.
[embed]//twitter.com/martypartymusic/status/1769743042699772113[/embed]
Wycofanie największego ze stablecoinów z OKX dla europejskich użytkowników następuje na kilka miesięcy przed planowanym wdrożeniem przez Unię Europejską dyrektywy MiCA, która zacznie w pełni obowiązywać od 30 grudnia 2024 r. Rozporządzenie to ograniczyłoby użycie niektórych stablecoinów w regionie.
The Block skontaktował się z obsługą klienta OKX, aby potwierdzić informacje związane z odwróceniem się od USDT na terenie EOG. Ta z kolei przyznała, że od ubiegłego czwartku stablecoin ten jest niedostępny dla wspomnianych klientów. Mimo to strona internetowa giełdy pokazywała, iż pary handlowe z USDT były dalej dostępne na tej platformie w ostatnich dniach dla EOG.
Choć z e-maila, jaki otrzymało The Block, nie wynikało, że wspomniane posunięcie ma ścisły związek z MiCa, przedstawiciele OKX napisali, iż nie wszystkie tokeny oferowane przez tę giełdę mogą być dostępne na wszystkich rynkach ze względu na panujące na nich regulacje.
Aktualnie tether z kapitalizacją rynkowa przekraczającą 103,4 mld dol. zajmuje 3 pozycję wśród największych kryptowalutowych projektów. Stablecoin ten jest jednak owiany kontrowersjami dot. zarzutów związanych z nieprzejrzystością jego rezerw. Mimo to nadal jest on najczęściej wybierany przez handlowców chcących skorzystać z tzw. stabilnych kryptowalut.
Komentarze