Tether oraz Bitfinex przyznały, iż pozostają zobowiązani do przejrzystego udostępniania informacji. Obok zaznaczają, jednak że nie będą otwarcie ujawniać całej swojej dokumentacji, podpierając się tym, iż takie podejście jest niezgodne z ich praktykami biznesowymi. [embed]//twitter.com/Tether_to/status/1728037232282337686[/embed]
Czego dotyczył wniosek od FOIL?
Sprawa ma związek z osiągnięciem przez Tethera i Bitfinex porozumienia z prokuratorem generalnym Nowego Jorku (NYAG) w lutym 2021 r. Według informacji podanych przez CNBC umowa obejmowała zapłacenie grzywny w wysokości 18,5 mln dol. w celu rozstrzygnięcia 2-letniego sporu prawnego dotyczącego domniemanego połączenia 850 mln dol. pochodzących z funduszy klientów ze środkami korporacji. Część ugody wymagała od Tethera i Bitfinex składania kwartalnych raportów przejrzystości do NYAG przez 2 lata. Po wygaśnięciu tych zobowiązań, serwis CoinDesk złożył w Nowym Jorku wniosek FOIL o publiczne ujawnienie materiałów dotyczących pierwszego kwartału, które Tether złożył w ramach ugody. W czerwcu 2023 r. emitent USDT twierdził, iż sprzeciwił się żądaniu FOIL, aby zapobiec publicznemu rozpowszechnianiu "poufnych danych klientów", a także wykorzystywaniu "wrażliwych informacji handlowych", które mogą zostać wykorzystane przez inne podmioty.Tether chce zachować przejrzystość pod jednym “ale”
Choć emitent USDT, jak i jedna z najstarszych platform kryptowalutowych zapowiedziały, że nie zamierzają odwoływać się od wniosku FOIL złożonego przez dziennikarzy, podmioty te przedstawiły swoją własną definicję przejrzystości.Ważne jest, aby wyjaśnić, iż przejrzystość nie oznacza hurtowego udostępnienia wszystkich naszych dokumentów- oznajmiły w oficjalnym komunikacie. Co więcej, oba przedsiębiorstwa uważają, że wcześniejsze raporty Faux na ich temat "wykraczały poza granice profesjonalnego dziennikarstwa". Twierdzą ponadto, iż media tj. The Wall Street Journal i Bloomberg, które również są współautorami wniosku FOIL były "jednostronne i niedokładne".
Komentarze