Republika Środkowoafrykańska wprowadza Bitcoina jako prawny środek płatniczy

Republika Środkowoafrykańska ustanowiła Bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Tym samym stała się drugim po Salwadorze krajem, który wykonał taki ruch.
Środowe oświadczenie szefa sztabu prezydenta Faustina Archange Touadery, Obeda Namsio, potwierdziło, że Touadera podpisał ustawę na mocy której Bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym obok franka CFA. Nasimo powiedział:
To posunięcie umieszcza Republikę Środkowoafrykańską na mapie najodważniejszych i najbardziej wizjonerskich krajów świata.
Ruch ten czyni Republikę Środkowoafrykańską drugim krajem na świecie, który przyjął Bitcoin jako oficjalną walutę. Wcześniej zrobił to tylko Salwador. Pierwsze pogłoski o zainteresowaniu Republiki Środkowoafrykańskiej przyjęciem Bitcoina pojawiły się w weekend. Następnie nasiliły się we wtorek, gdy minister finansów Herve Nboda ujawnił, że kraj tworzy ramy regulacyjne dot. kryptowalut. Jednak wprowadzenie Bitcoina jako oficjalnej waluty jest czymś znacznie większym. Chociaż Republika Środkowoafrykańska jest dopiero drugim krajem, który przyjął pierwotną kryptowalutę jako walutę krajową, na świecie istnieje wiele innych miejsce, które zaczęły zachęcać obywateli do wydawania Bitcoinów. W marcu szwajcarskie Lugano zdecydowało się przyjąć jako walutę BTC, USDT i własny token LVGA. Z kolei Próspera i Madera ogłosiły plany rozpoczęcia korzystania z Bitcoina podczas konferencji Bitcoin 2022 w Miami. Na tym samym wydarzeniu meksykańska senator Indira Kempis powiedziała, że w najbliższych miesiącach omówi z prezydentem wprowadzenie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Z kolei wczoraj okazało się, że Buenos Aires rozważa umożliwienie obywatelom płacenia podatków za pomocą cyfrowych aktywów. Podobne kroki podjęły w miesiącach także niektóre amerykańskie stany, np. Kolorado i Miami.

Komentarze

Ranking giełd