Nie tylko bitcoin skorzysta na zwycięstwie Donalda Trumpa. Analitycy zapowiadają renesans DeFi

Powrót Republikanina do Białego Domu ponownie jako prezydent USA oznacza bardzo dobrą sytuację dla rynku bitcoina. Donald Trump zaczął już wysyłać sygnały świadczące o tym, że faktycznie zamierza się wywiązać ze swoich obietnic wyborczych, jakie złożył społeczności kryptowalut. Analitycy z Matrixport są zdania, że nie tylko branża Bitcoina ma szansę na potężne umocnienie dzięki zmianom regulacyjnym. W swoim najnowszym raporcie zwracają uwagę na ogromną szansę dla ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi).
  • Kształtująca się nowa administracja Donalda Trumpa zaczyna obrastać w nazwiska polityków, którzy przejawiają mocno prokryptowalutowe stanowisko.
  • Nowe regulacje w USA mogą doprowadzić do znacznego wzrostu napływającego kapitału do sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).
  • Wskazuje się na ogromną szansę dot. adopcji rozwiązań Web3 przez wiele instytucji.

Polityka Donalda Trumpa to paliwo napędowe dla DeFi

Początek 2025 roku przyniesie ogromne zmiany na amerykańskiej arenie politycznej. Po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych branża blockchaina spodziewa się doświadczyć wielu pozytywnych zmian w zakresie regulacji. Jak wiadomo, Republikanin zamierza zaciągnąć na pokład swojej administracji wiele osób opowiadających się za poprawą warunków prawnych wobec tego sektora. Sam Trump nie wyklucza utworzenia Strategicznej Rezerwy Bitcoina, co znacznie by napędziło popyt na to aktywo. To natomiast doprowadziłoby do kolejnego rajdu cenowego na północ. Jest jednak też inny segment tej branży, który może zacząć dynamicznie zyskiwać na znaczeniu wskutek nowych rządów Trumpa. Analitycy z Matrixport w swoim najnowszym raporcie wskazują na wielkie szanse dot. tego, że na pewnym etapie probitcoinowa narracja zacznie ewoluować w kierunku "renesansu DeFi". Chodzi bowiem o to, że sektor tradycyjnych finansów zacznie coraz mocniej integrować zdecentralizowane aplikacje finansowe oraz korzystać z rozwiązań poszczególnych blockchainów (jak np, tokenizacja aktywów rzeczywistych), aby optymalizować systemy płatności i zwiększać ich efektywność
Choć można się spodziewać jasnych regulacji, digitalizacja amerykańskiej gospodarki finansowej może sprawić, że aplikacje kryptograficzne staną się największymi zwycięzcami tych wyborów. Ta zmiana może również wywrzeć presję na inne rządy, aby przyjęły kryptowaluty, przyspieszając globalną adopcję
- napisano w opublikowanym dokumencie. Jak dotąd, poznaliśmy dwie osoby wskazane do składu nowej administracji Trumpa. Howard Lutnick, CEO banku inwestycyjnego Cantor Fitzgerald, który został wybrany na stanowisko Sekretarza Handlu. Jest to prezes firmy, która nabyła niedawno 5% udziałów Tethera, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Natomiast Scott Bessen jest kandydatem Trumpa na Sekretarza Skarbu. Człowiek ten o Bitcoinie wypowiadał się niedawno w następujący sposób:
Kryptowaluty są kwestią wolności, a gospodarka kryptowalutowa zostanie z nami na stałe
Warto wspomnieć również o tym, że Trump rozważa też przekazanie kontroli nad branżą blockchaina innemu organowi nadzorczemu. CFTC dotychczas było o wiele bardziej skłonne do prowadzenia dialogu z podmiotami z tego rynku, w przeciwieństwo do SEC.

Komentarze

Ranking giełd