silicon valley bank

First Citizens kupuje pogrążony w kłopotach Silicon Valley Bank

Silicon Valley Bank znalazł nabywcę - First Citizens BancShares Inc. Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) zgodziła się na umowę kupna i przejęcia wszystkich depozytów i pożyczek SVB.
First Citizens to amerykański bank z Raleigh w Karolinie Północnej, wart 109 mld USD, który posiada 89,4 mld USD depozytów klientów. Zgodnie z umową instytucja przejęła około 72 mld USD aktywów SVB z dyskontem w wysokości 16,5 miliarda dolarów. 90 mld USD w papierach wartościowych i innych aktywach pozostanie w zarządzie komisarycznym FDIC.
Była to niezwykła transakcja we współpracy z FDIC, która powinna odbudować zaufanie do systemu bankowego - powiedział w oświadczeniu Frank Holding Jr., dyrektor generalny First Citizens.
Wiadomość o sprzedaży SVB nieco uspokoiła inwestorów, którzy obawiali się dalszych problemów w systemie bankowym. Eksperci radzą jednak, by się nie uspokajać. Oto co w tej sprawie ma do powiedzenia prezes Australia and New Zealand Banking Group, Shane Elliott:
Nie sądzę, że można odetchnąć z ulgą i powiedzieć, że wszystko jest w porządku, sytuacja Silicon Valley Bank i Credit Suisse została rozwiązana, życie wraca do normy. Takie rzeczy w gospodarce, z reguły, zostają na długi okres czasu.

Przesłuchania w sprawie SVB i Signature Bank

W przyszłym tygodniu w Kongresie USA odbędą się przesłuchania w sprawie Silicon Valley Bank i Signature Bank. Urzędnicy będą analizować powody, dla których te banki upadły. Tymczasem nowym bankiem z problemami może być Deutsche Bank - jego akcje spadły ostatnio o 15%. Jest to jeden z kluczowych banków w wielu krajach. Cały świat obserwuje więc sytuację wokół tej marki. deutsche bank akcje Niektórzy eksperci uważają, że kryzys sektora bankowego spowoduje dalszy wzrost bitcoina. Traderzy będą wykorzystywać BTC do dywersyfikacji swoich portfeli, a inwestorzy jako bezpieczną przystań przed inflacją.

Komentarze

Ranking giełd