Większość Salwadorczyków woli dolary od BTC

Ponad 60% ankietowanych Salwadorczyków nie zgadza się z zatwierdzeniem bitcoina (BTC) jako prawnego środka płatniczego. 
Wygląda na to, że bitcoin (BTC) forsowany przez prezydenta Salwadoru Nayiba Bukele, w znacznej mierze nie został pozytywnie przyjęty przez społeczeństwo.

Większość ankietowanych nie chce bitcoina

Kwestia adopcji bitcoina była jednym z największych wyzwań Bukele, z tego powodu, że nadal wiele osób ma wątpliwości co do takiej formy płatności. Badania ujawnione przez Centrum Badań Obywatelskich na Uniwersytecie Francisco Gavidia w Salwadorze wykazało, że więcej niż połowa Salwadorczyków nadal woli dolara amerykańskiego od BTC, jako prawnego środka płatniczego. Aż 62,3 % nie zgadza się z zatwierdzeniem bitcoina jako legalnej waluty.

Bukele nadal w pozytywnym świetle

Jednak z tego samego badania wynika, że Salwadorczycy nadal postrzegają wizerunek prezydenta w bardzo pozytywnym świetle. Kierownictwo kraju Bukele zdobyło 8,34 punktów na 10. Znaczyć to może tyle, że Salwadorczycy potrafią oddzielić kwestie dotyczące bitcoinów od pozostałych działań, które Bukele podejmuje w innych sprawach. Ankieta obejmowała 1306 wywiadów w całym kraju. Celem badania było między innymi sprawdzenie, w jaki sposób Salwadorczycy postrzegają to, co robi prezydent Nayib Bukele.

BTC prawnym środkiem płatniczym

Salwador jest pierwszym krajem, który przyjął BTC jako legalny środek płatniczy. Zgromadzenie Ustawodawcze Salwadoru zatwierdziło ustawę BTC 62 przychylnymi głosami na 84 możliwych. Nayib Bukele ogłosił wtedy za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że nowy instrument prawny nadaje BTC status prawnego środka płatniczego z obowiązkową akceptacją na całym terytorium kraju. W maju tego roku, prezydent Salwadoru Nayib Bukele poinformował na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że zarządzany przez niego kraj kupił kolejne 500 bitcoinów.

Komentarze

Ranking giełd