Kolejna turecka giełda kryptowalut zamknięta – Vebitcoin

Władze tureckie aresztowały cztery osoby powiązane z platformą kryptowalutową Vebitcoin pod zarzutem oszustwa. Kilka godzin wcześniej firma ogłosiła, że ​​zaprzestała działalności, powołując się na trudności finansowe związane z zakazem kryptowalut, mającym wejść w życie 30 kwietnia.

Ciekawy przypadek tureckiej giełdy Vebitcoin

Wczoraj w nocy giełda Vebitcoin ogłosiła zaprzestania działalności w krótkim oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej, twierdząc, że obciążenia finansowe spowodowane zbliżającym się zakazem kryptowalut w Turcji doprowadziły do takiej ​​decyzji. Prawdopodobnie informacja o zakazie spowodowała niezwykle dużą liczbę wypłat środków z giełdy, co przyczyniło się do jej upadku. Warto podkreślić, że giełda Vebitcoin była jedną z największych w Turcji z prawie 60 milionami dolarów dziennego wolumenu.

Oficjalne oświadczenie giełdy Vebitcoin po automatycznym przetłumaczeniu z języka tureckiego - źródło: //www.vebitcoin.com/

Wiele tureckich krypto giełd zostało objętych dochodzeniem tuż przed wprowadzeniem ogólnokrajowego zakazu kryptowalutowego, jednak to czterech pracowników Vebitcoin aresztowano dziś rano pod zarzutem oszustwa. Dziś rano prokurator generalny Muğli, Mehmet Nadir Yağcı, ogłosił w oświadczeniu dla lokalnych mediów, że cztery osoby zostały zatrzymane przez organy ścigania w następstwie zarzutów o oszustwo.
W następstwie operacji przeszukania i konfiskaty przeprowadzonej w siedzibie firmy i pod niektórymi adresami zatrzymano 4 osoby, które są dyrektorami i pracownikami firmy [Vebitcoin]. Dochodzenie prowadzone przez Dyrekcję ds. Cyberprzestępczości Wydziału Policji Muğla jest przeprowadzone w sposób wieloaspektowy i skrupulatny. - powiedzał prokurator

Wpływ zakazu na przestrzeń kryptowalutową w Turcji

Na początku tego tygodnia inna turecka platforma handlowa, Thodex wstrzymała działalność, a założyciel giełdy Faruka Fatiha Ozera uciekł do Albanii z rzekomymi 2 miliardami dolarów od inwestorów. Policja aresztowała z tego tytułu 62 osoby powiązane z Thodex, a Ozer nazwał postawione mu zarzuty „bezpodstawnymi” i powiedział, że przebywa w Albanii na spotkaniach roboczych. MASAK, czyli tureckie skrzydło zajmujące się ściganiem przestępstw finansowych, prowadzi obecnie dochodzenie odnośnie do obu tych spraw. Coraz więcej osób decydowało się na korzystanie z kryptowalut w Turcji, próbując uchronić swoje oszczędności przed gwałtownym spadkiem wartości lokalnej waluty, liry. Rząd przeciwdziałając takim ruchom, zapowiedział, że ​​od 30 kwietnia zakazuje używania kryptowalut.

Komentarze

Ranking giełd