Tether skłania się ku nowemu biznesowi. Emitent USDT chce zostać pożyczkodawcą

Tether zamierza zdywersyfikować swoją działalność. Myśli o wejściu na rynek pożyczek dla firm i traderów, którzy handlują towarami.
  • Tether chce wejść na rynek pożyczek.
  • Emitent stablecoina myśli o dywersyfikacji swojej działalności.
  • Obecnie USDT jest trzecim największym projektem na rynku kryptowalut - po bitcoinie i etherze.

Tether chce pożyczać pieniądze

Tether Holdings, czyli emitent stablecoina USDT, chce wyjść poza i tak niewąską branżę kryptowalut myśląc o wkroczeniu na poletko tradycyjnych finansów (TradFi). Możliwe, że za jakiś czas zacznie udzielać pożyczek handlowcom i firmom na rynku towarów, jak podało Bloomberg News, powołując się na słowa samego CEO spółki, Paolo Ardoino. //twitter.com/crypto/status/1845855986394821120 O co dokładnie miałoby jednak chodzić? Tether analizuje to, czy opłacałoby się mu pożyczanie dolarów amerykańskich firmom i mniejszym traderom na rynku towarów - ropy, metali i produktów rolnych. Sam wspomniany Ardoino potwierdził już te informacje w czasie wywiadu dla Bloomberga. Nie podał jednak żadnych szczegółów, czyli skali potencjalnego działania - kwoty, jaką Tether zamierza wprowadzić na rynek pożyczek. O jakim kapitale jednak mowa, by w ogóle liczyć się na tym rynku? Np. Trafigura Group wspomaga 150 firm i wspiera je linią pożyczkową na łącznym poziomie aż 77 miliardów USD. Niszą jest jednak rynek mniejszych traderów, którym często trudno jest pozyskać finansowanie. Możliwe, że to im chce pomóc Tether i nieźle przy tym zarobić.

Zyski Tethera

Tether może pochwalić się zyskiem na poziomie aż 5,2 miliarda USD - i to tylko w pierwszej połowie 2024 roku. Firma zarobiła na inwestycji w amerykańskie obligacje skarbowe - na tym rynku posiada 97,6 miliarda USD, czyli więcej niż niektóre kraje: Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Australia. W tle rośnie potęga USDT- kapitalizacja rynkowa stablecoina zbliża się do 120 miliardów USD. Projekt pozostaje trzecim największym  na rynku kryptowalut. W kwietniu Tether utworzył nawet nowe cztery działy biznesowe, które są skupione na danych, finansach, energii i edukacji. Spółka dokonała też pierwszej inwestycji w neuronaukę, nabywając udziały w firmie Blackrock Neurotech zajmującej się interfejsem mózg-komputer.

Komentarze

Ranking giełd