Popularny kryptowalutowy portfel dotrzymał obietnicy integracji z siecią warstwy drugiej (L2) stworzoną dla projektu Shiba Inu - Shibarium. To jednak nie wzbudziło pozytywnych emocji wśród osób poszkodowanych w wyniku włamania do Atomic Wallet z czerwca br.
Kilka miesięcy temu hakerzy skradli od użytkowników wspomnianego portfela kryptowalutowego aktywa o łącznej wartości około 35 milionów dolarów. Od tamtego czasu firma za nim stojąca nie zapewniła poszkodowanym żadnej rekompensaty.
Atomic Wallet integruje się z Shibarium
Zgodnie z informacją ogłoszoną za pośrednictwem platformy X (danego Twittera) popularny portfel niepowierniczy wykorzystywany przez 5 milionów klientów z całego świata zrealizował swój wcześniejszy zamiar integracji ze Shibarium.
[embed]//twitter.com/AtomicWallet/status/1724818672999387621?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1724821489155723520%7Ctwgr%5Ea396cb3d0af5d3ebf453d6c0d8b6320b145077b4%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fdailycoin.com%2Fatomic-wallet-integrates-shibarium-l2-enraging-hack-victims%2F[/embed]
Dzięki temu posunięciu Atomic Wallet może obsługiwać teraz trzy tokeny przynależne do ekosystemu Shiba Inu - shiba inu (SHIB), Bone ShibaSwap (BONE) i Doge Killer (LEASH). To sprawia również że te wirtualne waluty łatwo jest wymienić również na zdecentralizowanej platformie Atomic Wallet między tysiącem innych kryptowalut.
Na najnowszej integracji zyskuje także samo Shibarium, ponieważ w ten sposób sieć ta staje się bardziej dostępna dla większej ilości użytkowników.
Kontrowersje związane z włamaniem
Mimo optymistycznych wieści o najnowszej integracji niektórzy użytkownicy Atomic Wallet dali upust swojej frustracji. Wszystko ze względu na to, iż od czasu, gdy stracili oni swoje środki w wyniku exploitu związanego z tym portfelem, nie podjęto żadnych kroków, aby im go zrekompensować.
W wyniku wspomnianego włamania poszkodowanych zostało tysiące klientów Atomic Wallet, a jeden z nich stracił blisko 8 mln dol. w kryptowalutach. Detektywi on-chain powiązali ten atak ze znaną grupą północnokoreańskich hakerów Lazarus. Od tego czasu Atomic Wallet jedynie zapewnił, iż podwoi swój mechanizm bezpieczeństwa.
Niektóre ofiary stworzyły wątek na platformie X, w którym to nawołują wspomnianą firmę do zwrotu środków. Te jednak nie uzyskały żadnej odpowiedzi.
Komentarze