Kupujący nie mogli kupić żadnych towarów i usług za pomocą tokenów RvT. Nie miały one też innego zastosowania w żadnym produkcie lub usłudze Rivetz.Co więcej, firma spieniężyła wszystkie pozyskane środki. Część została nawet wykorzystana przez jej założyciela Stevena Sprague'a na osobiste wydatki. Obecnie Rivetz nie prowadzi już działalności. Strona internetowa start-upu zniknęła z sieci w 2020 rokua, a ostatnia aktualizacja na twitterowym profilu miała miejsce jeszcze wcześniej, w roku 2019.
SEC oskarża start-up Rivetz o przeprowadzenie nielegalnego ICO
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła start-up Rivetz o prowadzenie nielegalnej i niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych.
Firma została założona w 2015 roku. Jej deklarowanym celem było stworzenie systemu zarządzania cyfrowymi kluczami w oparciu o zaufane urządzenia. Według SEC, Rivetz w 2017 roku sprzedawał cyfrowe aktywa zwane "tokenami RvT" poprzez ICO. Firma miała robić to bez odpowiedniej rejestracji.
SEC podkreśliła, że sprzedaż tokenów RvT wygenerowała 18 milionów dolarów w kryptowalucie, a start-up promował je obiecując ich przyszłą wartość i dostępność na giełdach. RvT były jednak bezużyteczne.
Komentarze