Bitcoin od początku sierpnia odnotował spory skok aktywności sieci. W okresie tym znacznie wzrosła całkowita liczba aktywnych adresów BTC i aktywność wielorybów.
Oprócz tego, w ostatnich miesiącach gwałtownie wzrosły też przychody górników. Hash rate Bitcoina osiągnął w sierpniu poziom 112,5 EH/s. Dla przypomnienia, w lipcu
wynosił on zaledwie 90 EH/s.
Hash rate osiągnął swój szczyt 180 EH/s w maju 2021 roku. Jednak w czerwcu i lipcu za sprawą
Chin i rozprawy z górnikami, spadł on on prawie 50%. Ze względu na to, że górnicy
zdążyli się już przenieść w bardziej przyjazne regiony, przychody z wydobycia Bitcoina na hash wzrosły o około 57%.
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy hash-rate wzrósł o około 25% od najniższego poziomu, co sugeruje, że około 12,5% górników dotkniętych problemem wróciło do sieci. Sieć wydobywa obecnie z szybkością 112,5 EH/s. Przychód górników Bitcoina na jeden hash wzrósł o 57%, wracając do poziomu z połowy 2020 roku, jako że Wielka Migracja trwa. Typowe 900 BTC wydobywane dziennie są dystrybuowane między 62,5% szczytowej mocy haszowania obserwowanej w maju.
- wspomina Glassnode w ostatnim raporcie.
HODLerzy Bitcoina osiągają zyski
Ze względu na ostatni wzrost ceny Bitcoina, duży odsetek hodlerów BTC osiągnął rentowność. Jeśli chodzi o cenę, największa na świecie kryptowaluta wzrosła z poziomu 29 000 USD w dniu 20 lipca 2021 r. do prawie 48 000 USD w dniu 16 sierpnia.
Wraz z rajdem cen, większa część podaży Bitcoina powraca do zysków. Daje nam to możliwość oceny zarówno tego, jak wiele monet zostało zgromadzonych w poszczególnych przedziałach cenowych, jak również oceny łącznej zachęty rynkowej do sprzedaży i realizacji zysków. Od najniższej ceny 29,7 tys. dolarów ustanowionej w lipcu do obecnej ceny 47,0 tys. dolarów, łącznie 19,2% podaży monet w obiegu powróciło do poziomu zysku. Oznacza to, że około 3,6 mln BTC zostało ostatnio wydanych, a zatem mają one podstawę kosztową on-chain w tym przedziale cenowym.
- dodano w raporcie.
Komentarze