Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 5 września 2023 roku.
Przyszły rok przyniesie wiele złego dla USA - twierdzi Raoul Pal
Ekspert finansowy oraz były dyrektor banku Goldman Sachs - Raoul Pal - przekonuje, że kryptowaluty mogą być odpowiedzią na rosnące problemy gospodarcze Amerykanów. Według niego, cyfrowe aktywa nie są wyłącznie formą inwestycji, ale też sposobem na ochronę przed inflacją. Ta natomiast od przyszłego roku może zacząć znowu rosnąć, bowiem Stany Zjednoczone ponownie będą dodrukowywać dolary. Jego zdaniem jedynie zakup kryptowalut oraz udziałów w akcjach spółek technologicznych może uratować obywateli tego kraju przez ubóstwem.
Czytaj więcej: Kryptowaluty są jedynym ratunkiem dla Amerykanów! Twierdzi Raoul Pal
Arthur Hayes wskazuje, kiedy zaczęła się nowa hossa na kryptowaluty
Arthur Hayes, były dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitMEX, twierdzi, że kolejna hossa bitcoina już się rozpoczęła. Podczas swojego wystąpienia na Korea Blockchain Week wrócił pamięcią do wydarzeń sprzed kilku miesięcy, gdy w Stanach Zjednoczonych zaczęły upadać kluczowe banki. Wtedy to Rezerwa Federalna uruchomiła specjalny program mający na celu uratowanie tego typu instytucji przed kolejnymi katastrofami. Zdaniem przedsiębiorcy to wydarzenie doprowadziło do wybudzenia się BTC z niedźwiedziego snu i od tego momentu możemy mówić o początku nowej hossy.
Czytaj więcej: Hossa już się rozpoczęła. Arthur Hayes datuje jej początek i czas kolejnych wzrostów BTC
Rządowe witryny zostały wykorzystane do kampanii phishingowej
Użytkownicy popularnego cyfrowego portfela MetaMask stali się celem ataku phishingowego, w którym hakerzy wykorzystali oficjalne strony rządowe. Incydent ten podkreśla rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa w sektorze Web3. Na oficjalnych witrynach rządów wielu państw pojawiły się linki przekierowujące internautów na fałszywą stronę, która miała służyć hakerom do kradzieży środków.
Czytaj więcej: Oficjalne strony rządowe użyte do phishingu dot. MetaMaska
Na pełną decentralizację Ethereum możemy czekać nawet 20 lat
Współzałożyciel Ethereum - Vitalik Buterin - przyznaje, że sieć ma problemy z centralizacją. Programista przedstawia jednak potencjalne rozwiązania tych wyzwań, by uczynić sieć bardziej zdecentralizowaną. Jednakże wyzwaniem są tutaj wysokie koszty, które między innymi dotyczą bycia walidatorem tego blockchaina. Docelowo, jak wskazał Buterin, kiedyś być może będzie możliwe uruchomienie niezależnego węzła sieciowego z pozycji urządzenia mobilnego.
Czytaj więcej: Ethereum jest uzależnione od centralizacji. Vitalik Buterin mówi, jak rozwiązać ten problem.
Mobilna koparka do miningu BTC
Firma BitMaker wprowadza na rynek przenośną mikro-koparkę Bitcoina, dzięki której użytkownicy będą mieli możliwość wydobywania pierwszej kryptowaluty w dowolnym miejscu. Chociaż od początku wiadomym jest, że nie zarobimy kokosów dzięki temu urządzeniu, które mieści się w dłoni dorosłego człowieka, to chodzi o bycie bliżej praktyki związanej z wydobywaniem cyfrowych aktywów.
//twitter.com/altair_tech/status/1696825367426666728?s=20
Salwador wprowadzi edukację o bitcoinie w szkołach
Władze Salwadoru, czyli pierwszego kraju na świecie, który uznał BTC za prawny środek płatniczy, planują teraz wprowadzenie programu edukacyjnego dotyczącego tego aktywa w szkołach już od przyszłego roku. To kolejny krok teg0 państwa w kierunku pełnej adopcji tej kryptowaluty.
//twitter.com/MyfirstBitcoin_/status/1698805687013257552?s=20
Altcoiny są ''skażone'' i się już nie podniosą - ostrzega Matrixport
Firma Matrixport wydała ostrzeżenie dotyczące potencjalnych problemów z altcoinami. Według niej sektor alternatywnych cyfrowych monet może zaliczyć kolejne spadki na wykresach cenowych. Wskazuje się tutaj kilka czynników, które będą miały wpływ na pogłębienie się spadków. Jednym z nich jest to, że giełda FTX planuje sprzedać aktywa o wartości 3,4 mld dolarów, może znacznie odbić się na kursach topowych altcoinów.
Źródło: Daily Coin
Visa uruchamia płatności w stablecoinach na Solanie
Firma płatnicza Visa ogłosiła, że rozpocznie obsługę płatności przy użyciu stablecoinów w sieci Solana, wskazując na rosnące zainteresowanie tradycyjnego sektora finansowego technologią blockchain. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, celem programu pilotażowego jest zapewnienie ''przepustowości transakcyjnej klasy korporacyjnej'' przy zachowaniu niskich kosztów. W ramach testów zaproszono dwie firmy handlowe
Źródło: Bitcoinist
Elon Musk jest zaangażowany w dogecoina dłużej, niż myślano
W nowej biografii Elona Muska ujawniono, jak głęboko zaangażowany jest miliarder w rozwój i popularyzację dogecoina. Okazuje się, że CEO Tesli już wiele lat temu nosił się z zamiarem stworzenie specjalnej platformy społecznościowej, na której użytkownicy będą płacić za zweryfikowane profile, a twórcy contentu będą mogli monetyzować publikowane treści. W tym wszystkim jednak ważną kwestię pełni wzmianka o wykorzystaniu do tego wszystkiego dogecoina.
//twitter.com/WuBlockchain/status/1697986606354014356?s=20
Komentarze