Mt.Gox rozpoczyna przygotowania do spłaty wierzycieli

Giełda Mt.Gox może zacząć spłacać swoich wierzycieli już w sierpniu. Niektórzy otrzymają rekompensatę bezpośrednio w BTC.
Wygląda na to, że wierzyciele upadłej giełdy kryptowalutowej Mt. Gox są coraz bliżej uzyskania spłaty. Przedstawiono aktualizację procesu zwrotu w ramach planu naprawczego. Wartość środków, które mogą trafić niedługo do wierzycieli wynosi około 66,5 miliarda jenów japońskich (490 milionów dolarów) - łącznie 141 686 BTC i 142 846 BCH.

Wierzyciele mają wybór

Nobuyaki Kobayashi, syndyk masy upadłościowej firmy poinformował o przygotowaniu płatności. Zwraca się do wierzycieli o rejestrację online i wskazanie, w jaki sposób chcą otrzymać swoje spłaty: czy w ramach wcześniejszej pojedynczej płatności lub kilku, czy w drodze spłaty części aktywów w Bitcoin lub Bitcoin Cash. Zarządzający majątkiem nieistniejącej giełdy opublikował także raport dotyczący wykonywania swoich obowiązków jako powiernika. Dokładna data rozpoczęcia zwrotu i konkretne kwoty nie zostały nakreślone w dokumencie. Wskazano w nim tylko, że proces zwrotu rozpocznie się pod koniec sierpnia i będzie trwał do momentu dokonania wszystkich lub części spłat. Nowe wnioski nie będą przyjmowane do czasu całkowitego lub częściowego zwrotu pierwotnych płatności. Plan naprawczy został początkowo zatwierdzony w 2018 roku.

O Mt. Gox

Przypomnijmy, że Mt. Gox z siedzibą w Tokio to niegdyś największa na świecie giełda BTC. Zawiesiła handel w lutym 2014 roku po największym ataku hakerskim w historii branży kryptowalutowej. Utraciła wówczas ok. 850 000 BTC wycenianych w tym czasie na ok. 500 mln USD. Cywilne postępowanie naprawcze w tym przypadku nie służy do wznowienia działalności. Po opublikowaniu zaktualizowanych informacji z Mt. Gox, opinie uczestników rynku kryptowalut są podzielone. Wielu uważa, że jest to dodatkowy czynnik presji na notowania kryptowalut. Znaczna część jednak nie widzi tutaj specjalnego problemu i argumentuje, że rynek już wcześniej z powodzeniem absorbował duże wolumeny.

Komentarze

Ranking giełd