Enjin utworzył fundusz o wartości 100 milionów dolarów, który przeznaczy na rozwój metawersum. Planuje też zbudować całkowicie nowy, dedykowany blockchain dla tego projektu.
Enjin wchodzi w świat metawersum
Enjin, jeden z pierwszych projektów gier NFT na Ethereum, ogłosił fundusz o wartości 100 milionów dolarów, aby przyspieszyć rozwój swojego metaverse. Wirtualny świat ma powstać w oparciu o nowy, dedykowany blockchain nazwany Efinity.
W ciągu ostatniego roku, zespół Enjin pracował nad swoim blockchainem Efinity budowanym na Polkadot. To właśnie w tej nowej sieci zespół zbuduje metaverse, który będzie służył jako podstawowa infrastruktura dla gier, kolekcjonerskich tokenów, sztuki cyfrowej, muzyki i innych dAppsów.
Ogłoszenie Enjin wyprzedza nadchodzącą ofertę zespołu w celu pozyskania slotu parachain na Polkadot. Ponieważ Polkadot może obsłużyć tylko 100 parachainów, projekty muszą konkurować w aukcjach. Zespół Enjin planuje wziąć udział w pierwszej partii, która
odbędzie się już w przyszłym miesiącu.
Fundusz wzmocni infrastrukturę cross-chain
Opisując nową strategię rozwoju zespołu, Witek Radomski, współzałożyciel i CTO Enjin, powiedział, że Efinity przyciągnie nowych mainstreamowych graczy i kolekcjonerów NFT do ekosystemu Polkadot:
Zajęliśmy się obecnymi barierami wejścia w blockchain z niesamowicie potężnym parachainem i naszym bezproblemowym frameworkiem rozwoju open-source. Naszym zamiarem jest, aby Enjin był interoperacyjną, zdecentralizowaną bramą do światowego metaverse.
Fundusz o wartości 100 milionów dolarów wzmocni również międzyłańcuchową infrastrukturę NFT pomiędzy Ethereum i Polkadot. Enjin pracuje bowiem nad nowym standardem Paratoken. Pozwoli on w łatwy sposób przenosić tokeny między Polkadot i Ethereum bez konieczności ich "wrapowania".
Plany Facebooka i Microsoftu dotyczące uruchomienia metaverse napędzają popyt na zdecentralizowane projekty gier zasilane przez NFT. Ponieważ coraz więcej firm technologicznych zdaje sobie sprawę z pełnego potencjału blockchaina i NFT, wykorzystanie Enjin będzie prawdopodobnie nadal rosło.
Komentarze