Dogecoin z nowym standardem tokenów. Padł rekord przeprowadzanych transakcji

Na blockchainie Dogecoina pojawił się nowy standard wybijania cyfrowych monet. DRC-20 jest inspirowany działającymi w ekosystemie Bitcoina tokanami BRC-20, które wykorzystuje się przede wszystkim do mintu memecoinów. To wydarzenie napędziło dzienną liczbę przeprowadzanych transakcji Dogecoina do nowego rekordowego poziomu. 
W ostatnich tygodniach w społeczności kryptowalut głośnym tematem jest kolejna fala hype'u na memecoiny. Wykorzystywany w tym celu standard BRC-20 od protokołu Bitcoin Ordinals doprowadził między innymi do zapchania się sieci pierwszej kryptowaluty oraz wystrzału opłat transakcyjnych na tym blockchainie. Nie można pominąć również szału na PEPE, który swego czasu przebił marketcap na poziomie 1 mld dolarów, po czym zaczął doświadczać silnej korekty. Jednak co w międzyczasie działo się w ekosystemie najpopularniejszego w historii kryptowalut memecoina, czyli DOGE? Na blockchainie słynnego ''pieseła'' pojawił się w zeszłym tygodniu analogiczny standard - DRC-20 - który pozwala na zapisywanie unikatowych danych w najmniejszej podzielnej części każdego tokena DOGE. Taka jednostka nazywa się ''Elon'', co oczywiście jest nawiązaniem do ''ojca chrzestnego'' tej kryptowaluty, Elona Muska, który jest znanym entuzjastą tego memecoina. Na jednego pełnego dogecoina składa się bowiem 100 mln jednostek elona. Wszystko powyższe doprowadziło do tego, że kilka dni temu odnotowano rekordowy dzienny wolumen przeprowadzanych transakcji dogecoina. Przeciętna liczba dziennych transakcji z użyciem DOGE wynosi około 20 tys.. Jak jednak wynika z danych od platformy analitycznej BitInfoCharts, liczba dokonanych transferów skoczyła dziesięciokrotnie i w ostatnią niedzielę przeprowadzono 645 tys. transakcji. Warto również wspomnieć, że przez moment sieć ''pieseła'' przeganiała pod względem ilości dokonywanych transferów nawet i blockchain Bitcoina oraz Litecoina. Dopiero w środę ruch w sieci Dogecoina nieco zmalał.

Obawy społeczności odnośnie DRC-20

Chociaż sieć Dogecoina zaczęła jeszcze bardziej tętnić życiem, to nie wszyscy są entuzjastycznie nastawieni wobec DRC-20. Wiele osób ze społeczności tej kryptowaluty zwraca uwagę na ryzyko zapchania się sieci. Również powołano się na argument, że używanie DOGE w formie niewymiennych tokenów stanowi odejście od podstawowego celu stworzenia tego aktywa, jakim było stosowanie go do celów rozliczeniowych. Jest to analogiczna sytuacja, jaka jest w przypadku sieci Bitcoina i uruchomionego w niej protokołu Ordinals. //twitter.com/938433911/status/1657961759322562560?s=20

Komentarze

Ranking giełd