Świat nigdy nie był idealny i raczej nie stanie się również takim w przyszłości. Jednakże jest wiele segmentów dotyczących codziennego egzystowania, których działanie pozostawia wiele do życzenia, aczkolwiek może je ulepszyć. Na nie właśnie wskazuje dowodzona przez Briana Armstronga giełda kryptowalut Coinbase w swoim najnowszym spocie pt. "Break the Cycle''.
System nas zawiódł, więc go zmienimy
Trwające jedną minutę nagranie przedstawia w dużym ogólniku schemat działania naszego społeczeństwa. Widzimy na nim przykład tego, jak zawodny może być aktualny system edukacji, w przypadku którego dobre wyniki w nauce nie zawsze są gwarantem otrzymania pracy, która pozwala nam zarobić na godne życie. Ludzie, by realizować swoje cele i marzenia, jak chociażby zbudowanie domu i założenie rodziny, o czym wspomina się podczas nagrania, muszą zaciągać drogie kredyty, które następnie spłacają przez większość życia. Wspomniano również o tym, że jesteśmy także traktowani jako cyferki w danej tabelce do rozliczeń. Ogólnie pisząc, rodzimy się w systemie i jesteśmy jego częścią. Czy tak być musi już zawsze? Przekaz głoszony w ramach "Break the Cycle'' głosi, że nie.Billy Markus komentuje spot od Coinbase
Słynny programista, który 10 lat temu stworzył Dogecoina - Billy Markus - odniósł się do tego filmu w opublikowanym przez siebie wpisie na platformie X. Mężczyzna stwierdził, że to nagranie jest "interesujące" i stanowi doskonały przykład na to, dlaczego ludzie coraz częściej zwracają się w stronę kryptowalut.System ich zawodzi, dlatego właśnie szukają alternatyw- pisze Markus. Dodatkowo wskazał, że reklama od topowej giełdy jest swego rodzaju pstryczkiem w nos amerykańskich polityków. Billy uważa, że jest to przytyk w stronę senator Elizabeth Warren oraz innych polityków, którzy za wszelką cenę chcą przedstawić kryptowaluty jako narzędzie zbrodniarzy i coś szkodliwego. //twitter.com/BillyM2k/status/1730730666277613935 W innym z opublikowanych tego dnia wpisów Markus przytoczył pokrótce genezę powstania kryptowalut. Jak napisał, cyfrowe aktywa (w tym przypadku bitcoin) miały być odpowiedzią na ówczesny kryzys finansowy, który wybuchł w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Twórca Dogecoina twierdzi, że kryptowaluty miały stać w opozycji do korupcji, która w dużym stopniu do niego doprowadziła.
Komentarze