Worldcoin ogłasza start działalności w kolejnym kraju Europy. Projekt jest chwalony przez użytkowników

Poboczna inicjatywa, w którą jest zaangażowany CEO OpenAI, czyli Sam Altman, nie ma lekkiego startu, jeśli chodzi o działania na terenie Starego Kontynentu. Worldcoin zdążył już zostać zakazany w Hiszpanii oraz Portugalii, jednakże niemieccy regulatorzy już bardziej przychylnie patrzą na projekt. Teraz ogłoszono, że inicjatywa pojawi się także w Austrii. 
  • Worldcoin rozpoczyna swoją działalność związaną z przeprowadzaniem skanów biometrycznych w Austrii. Tym samym dołącza do sąsiadujących z nimi Niemiec, gdzie również projekt działa od jakiegoś czasu,
  • Mimo obowiązującego zakazu działania na terenie Portugalii, to 3/4 użytkowników, którzy zdążyli się załapać na skan ich gałek ocznych, ocenia pozytywnie cel tego projektu. Podobnie jest w Hiszpanii.

Worldcoin wchodzi do Austrii

Fundacja Worldcoin przekazała dziś, że wdroży swój specjalny system weryfikacji tożsamości  - World ID - w Austrii. Co za tym idzie, mieszkańcy Europy Zachodniej mogą dokonać specjalnego skanu biometrycznego w celu uzyskania "dowodu człowieczeństwa" w kolejnym już państwie. Poza Austrią program działa bowiem także w Niemczech. Jeżeli nie kojarzycie, o co chodzi z Worldcoinem, jak działa ich system identyfikacji, to już śpieszę z krótkim wyjaśnieniem. Firma tworzy specjalne kula, które mają za zadanie przeprowadzanie skanu naszych gałek ocznych. Jaki jest tego cel? Przede wszystkim zapewnienie pewnej struktury "zdrowia Internetu", która opiera się na rozróżnieniu żywych postaci oraz tych wygenerowanych cyfrowo, zwłaszcza przez sztuczną inteligencję. Przypisywany jest każdemu użytkownikowi specjalny kod World ID, dzięki któremu co mogą udowodnić swoje człowieczeństwo. Takie osoby otrzymują również kryptowalutowe tokeny projektu, czyli WLD. Wiele jurysdykcji ma jednak sporo obiekcji co do bezpieczeństwa działań Worldcoina, stąd często słychać o wprowadzaniu zakazu przeprowadzania tego typu praktyk na terenie danego państwa. Między innymi Hiszpania i Portugalia zmusiły projekt Sama Altmana do odwrotu. Oficjalnym powodem miały być obawy dotyczące niewłaściwego wykorzystania danych osobowych uczestników, którzy zechcą wziąć udział w programie. Sami użytkownicy jednak chwalą sobie inicjatywę, jako całość. Jak napisano w opublikowanym dziś poście na blogu Fundacji Worldcoin, aż "82% z 21 000 posiadaczy World ID z Hiszpanii wskazuje na znaczenie tego, by móc odróżniać ludzi od botów w Internecie".
Podobnie w Portugalii ponad 3 na 4 (77%) z 19 000 posiadaczy World ID, którzy odpowiedzieli, zgadza się, że Worldcoin może mieć pozytywny wpływ na ich interakcje cyfrowe (13% nie było pewnych)
- dodano. //twitter.com/worldcoin/status/1818559026092704101

Komentarze

Ranking giełd