Sporo się dzieje w ostatnim czasie w ekosystemie Tron, między innymi ze względu na rozkwit sektora memecoinów na tym blockchainie. Zwiększone zaangażowanie użytkowników tej sieci oznacza również większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań na tle cyberprzestępczości. Dlatego więc zespół Tron połączył siły z firmą Tether oraz TRM Labs, aby temu zapobiec.
- T3 Financial Crime Unit (T3 FCU) to nowa inicjatywa powstała w następstwie kooperacji Tron, Tethera oraz firmy TRM Labs,
- Jej głównym celem jest zwalczanie cyberprzestępczości na tym blockchainie. Jak ujawniono, zdążono już przejąć 12 mln dolarów pochodzących z nielegalnych działań.
Supergrupa ds. cyberbezpieczeństwa w sieci Tron
Cyberprzestępcy nie znają pojęcia "okres urlopowy" i działają w różnych sieciach przez cały rok. SCAMy opierające się na
phishingu, deepfake'ach oraz innych formach wyłudzeń to codzienność.
Justin Sun jednak nie chce dopuścić do tego, aby jego blockchain
Tron był utożsamiany z byciem "siedliskiem oszustów", tak więc powołał do życia specjalną inicjatywę do zwalczania przestępstw finansowych.
Ta powstała w ramach
kooperacji z firmą Tether, czyli emitentem największego stablecoina na rynku kryptowalut -
USDT - oraz firmą
TRM Labs skupiającą się m.in. na analityce ds. cyberbezpieczeństwa.
Efektem ich wspólnych działań jest powstanie grupy
T3 Financial Crime Unit, w skrócie
T3 FCU.
Głównym core'em ich działań ma być
zwalczanie nielegalnych działań na blockchainie Tron z wykorzystaniem wspomnianej kryptowaluty od Tethera.
Nowa supergrupa ma także współpracować z liderami branży blockchaina oraz organami ścigania w celu ochrony użytkowników przed oszustwami czy innymi nielegalnymi działaniami.
//twitter.com/justinsuntron/status/1833486107411136732
Tron powstał z przekonania, że technologię można wykorzystać w dobrym celu i do wspierania ludzi na całym świecie. Współpracując z TRM Labs i Tether, Tron pomaga zapewnić, że technologia blockchain będzie wykorzystywana do uczynienia naszego świata lepszym miejscem, i wysyła jasny sygnał, że nielegalna działalność nie jest mile widziana w naszej branży
– przekazał Justin Sun.
Natomiast stablecoin od Tethera, który posiada
marketcap na poziomie 117 miliardów dolarów, jest dość atrakcyjnym rozwiązaniem dla przestępców w kwestii użytkowania tego stablecoina jako nośnika wartości łupów z ich nielegalnych działań.
W miarę jak adopcja stablecoinów stale rośnie, kluczowe jest, aby kluczowi gracze branżowi proaktywnie rozwijali swoje możliwości zwalczania nielegalnej działalności i zapewniali bezpieczne środowisko
– stwierdził
Chris Janczewski, szef globalnych dochodzeń w
TRM Labs.
TRM Labs działa natomiast w ten sposób, że wykorzystuje swoją technologię do przeprowadzania dokładnej analizy danych, aby pomóc zidentyfikować podejrzane transakcje.
Wewnętrzne zespoły Tron oraz Tethera mają współpracować z firmą na płaszczyźnie zbierania dowodów oraz badania podejrzanych transakcji, aby ustalić, czy są powiązane z nielegalną działalnością.
W opublikowanym ogłoszeniu wskazano na fakt, że już na starcie udało się dokonać zagrożenia ponad 12 milionów dolarów powiązanych z różnymi działaniami przestępczymi.
Komentarze