BlackRock

Tokenizowany fundusz BlackRock puchnie od kapitału. Czy napędzi to wzrost kryptowalut?

Tokenizowany fundusz rynku pieniężnego BlackRock, oparty na Ethereum, potroił swoją wartość - i to w ciągu tylko ostatnich trzech tygodni. Jest już warty blisko 2 miliardy USD.
  • Fundusz BlackRock wprost puchnie od kapitału - jest warty już blisko 2 mld USD.
  • Powracają więc nadzieje na to, że rozpocznie się altcoin season.

BlackRock uratuje altcoiny?

Fundusz USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL) od BlackRock odnotował ponad trzykrotny wzrost - i to w ciągu zaledwie ostatnich trzech tygodni. Jego wartość wzrosła z 615 milionów USD do 1,87 miliarda USD - podał Leon Waidmann, szef badań w Onchain Foundation.
Fundusz BUIDL TVL eksplodował z 615 milionów USD do  1,87 miliarda USD w ciągu zaledwie 3 tygodni. Fala tokenizacji uderza szybciej, niż większość zdaje sobie sprawę
- podał badacz na X. Fundusz BUIDL od giganta inwestycyjnego jest częścią sektora tokenizacji aktywów realnych (RWA), produktów finansowych i aktywów materialnych, takich jak nieruchomości i dzieła sztuki, których wartość została przeniesiona na blockchain, zwiększając tym samym możliwości handlu tymi aktywami przez inwestorów.
Wzrost funduszu BlackRocka odzwierciedla rosnący apetyt instytucjonalny na tokenizowane aktywa ze względu na większą przejrzystość przepisów
- twierdzi Edwin Mata, współzałożyciela i CEO Brickken, europejskiej platformy RWA.
Stany Zjednoczone są świadkami zauważalnej zmiany w kierunku bardziej przyjaznego kryptowalutom środowiska regulacyjnego
-  dodał w rozmowie z Cointelegraph. Wskazał na to, że SEC niedawno zakończyła kilka dochodzeń dot. kryptofirm i te nie zakończyły się pozwami.

BUIDL BlackRocka i potencjał RWA

BlackRock uruchomił BUIDL w marcu 2024 r. we współpracy z platformą tokenizacyjną Securitize. W niedawnym raporcie Fortune dyrektor operacyjny Securitize - Michael Sonnenshein - powiedział, że fundusz ma na celu uczynienie aktywów offchain „mniej nudnymi”. RWA prawdopodobnie wzrosną do nowych rekordowych poziomów i to już teraz - w 2025 r. A to dlatego, że przyciągają zainteresowanie inwestorów w obliczu braku dynamiki na rynku bitcoina, twierdzi m.in. Alexander Loktev, dyrektor ds. przychodów w P2P.org, dostawcy infrastruktury instytucjonalnej i stakingu kryptowalut.
Biorąc pod uwagę ostatnie ruchy, które widzieliśmy ze strony głównych instytucji finansowych, w szczególności BlackRocka i rosnące zaangażowanie JPMorgana w tokenizację, wierzę, że moglibyśmy osiągnąć 50 miliardów dolarów TVL
- powiedział w wywiadzie dla Cointelegraph. Jakiś czas temu BlackRock dodał do swojego funduszu Solanę. Możliwe, że dalsze ruchy giganta doprowadzą do altcoin season.

Komentarze

Ranking giełd