Ta branża ma być warta 10 bln USD do 2030 roku. Coinbase prezentuje “Project Diamond”

Coinbase kolejny raz udowadnia, że jednym z jej nadrzędnych celów jest wspieranie adopcji technologii blockchain i wykorzystania cyfrowych aktywów przez instytucje. Tym razem dowodzona przez Briana Armstronga firma zaprezentowała inicjatywę, dzięki której te otrzymają niezbędne narzędzia do tokenizacji rzeczywistych aktywów. 
Największa amerykańska giełda kryptowalut przedstawiła światu rozwiązanie, dzięki któremu światowe instytucje będą w stanie tokenizować swoje zasoby w postaci emisji ich cyfrowych odpowiedników na blockchainie. Project Diamond to nowa opcja, którą Coinbase stworzyło przy wykorzystaniu powiązanych z platformą podmiotów.

Project Diamond - mix różnych technologii

Jedno ze skrzydeł przedsiębiorstwa ze Stanów Zjednoczonych nakierowane na wspieranie adopcji instytucjonalnej kryptowalut - Coinbase Institutional - zaprezentowało w tym tygodniu swój produkt w postaci platformy opartej na smart kontraktach do przeprowadzania tokenizacji rzeczywistych aktywów. //twitter.com/coinbaseinsto/status/1734655375297683570 Project Diamond jest kierowany do podmiotów na szczeblu instytucjom. Jego oferta zawiera zestaw narzędzi potrzebnych do emisji natywnych cyfrowych aktywów. Inicjatywa działa dzięki integracji kilku technologii, w tym sieci warstwy 2 Coinbase - Base - a także usługi kryptowalutowych depozytów - Coinbase Prime - ich cyfrowego portfela Web3 i stablecoina USDC od firmy Circle, w której giełda posiada znaczne udziały. Nowa inicjatywa jest w pełni zarejestrowana w Urzędzie Regulacji Usług Finansowych (FSRA) z Abu Dhabi.

Coinbase napędzi tokenizację na świecie?

Jak przekazała giełda w opublikowanym na swoim blogu wpisie, tokenizacja jest wciąż bardzo niedocenionym segmentem technologii blockchain. Jedynie 0,25% globalnych aktywów zawiera swój cyfrowy odpowiednik na którymś z łańcuchów. Zdaniem Coinbase jest to więc zmarnowany potencjał, który mógłby zapewnić wielu podmiotom przewagę rynkową w zakresie wydajności, dzięki wykorzystaniu tej technologii.
Zaczynamy tokenizować aktywa ze świata rzeczywistego na blockchainie w regulowany sposób
- oświadczył dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong. Powyższe oznacza więc, że firma zamierza tokenizować m.in. takie aktywa, jak akcje. To natomiast stwarza szansę dla wielu firm, by osiągać zamierzone cele, które pozostają niedostępne dla sektora tradycyjnych rynków finansowych. Szacuje się, że branża tokenizacji aktywów rzeczywistych (RWA) do 2030 będzie warto ponad 10 bilionów dolarów. Tego typu rozwiązaniami już teraz interesują się tacy giganci, jak HSBC czy SWIFT.

Komentarze

Ranking giełd