Solana planuje usprawnić swój blockchain

Po ostatniej aktualizacji przeprowadzonej 25 lutego sieć Solana doświadczyła zauważalnego spowolnienia w produkcji bloków. Solana błyskawicznie zareagowała na zakłócenia transakcji i walidatorzy wrócili do poprzedniej wersji oprogramowania, aby podnieść poziom wydajności.
28 lutego Anatoly Yakovenko, założyciel i dyrektor generalny Solana Labs, wydał kolejne oświadczenie, w którym stwierdził, że ekosystem planuje usprawnić ostatnie aktualizacje sieci. Głównym punktem planu jest stabilność i dalsze prace związane z transformacją sieci. W oświadczeniu przedstawiono również sześciostopniowy plan dla inżynierów, który usprawni działanie sieci. Wskazano również, że utworzono zespół składający się w jednej trzeciej z inżynierów Solany. Zespół ten został powołany w celu wbudowania dodatkowych elementów i oprzyrządowania w kod walidatora oraz namierzenia ataków w protokołach bazowych. Solana opracowała również sposoby koncentracji na tworzeniu stabilności całej sieci. Obejmuje to drugiego klienta walidatora zbudowanego przez zespół Jump Crypto i deweloperów Mango DAO budujących nowe oprzyrządowanie i wdrażających lokalne opłaty rynkowe.

6 punktów do wykonania przez deweloperów SOL

Mieszane reakcje społeczności na propozycje Solany

Yakovenko wspomniał również w oświadczeniu, że nadal prowadzone jest dochodzenie dotyczące przyczyn spowolnienia sieci, a społeczność zostanie poinformowana o efektach, gdy firma będzie mogła udostępnić odpowiednie informacje. 28 lutego wyjaśniono natomiast, że głosowanie on-chain nie było przyczyną spowolnienia. Społeczność Solany zareagowała na problemy sieci dość ostro, a niektórzy użytkownicy nazwali system „zabójcą transakcji”. Z kolei reakcja na plan usprawnień przedstawiony przez Yakovenkę była mieszana. Niektórzy uznali propozycje działań za „doskonałe wiadomości”, natomiast inni kwestionowali uczciwość Solany. Kolejne ważne informacje Solana ma przedstawić 2 marca. Wówczas można spodziewać się danych dotyczących stanu ekosystemu Solany. Na 27 marca zaplanowano migrację protokołu komunikacyjnego Helium Network do blockchaina Solana.

Komentarze

Ranking giełd