Seul uruchamia metaverse dla mieszkańców i turystów

Seul wkracza w przestrzeń metaverse. Burmistrza miasta Oh Se-hoon zapowiedział, że wirtualne środowisko ma pozwolić mieszkańcom na zdalny dostęp do usług publicznych, a turystom na zwiedzanie cyfrowej kopii miejskich zabytków.


Rząd Seulu uruchomił projekt o nazwie, „Metaverse Seoul” pozwalający mieszkańcom stolicy Korei Południowej na dostęp do usług miejskich w wirtualnym środowisku. Burmistrz Seulu Oh Se-hoon poinformował o tym 16 stycznia w trakcie konferencji prasowej.

Środowisko online będzie "miejscem komunikacji dla obywateli" umożliwiającym m.in. wirtualne zwiedzanie wielu atrakcji Seulu, dostęp do oficjalnych dokumentów, składanie niektórych skarg, otrzymywanie odpowiedzi na pytania dotyczące podatków miejskich, uzyskiwanie porad w kwestii zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, a także granie w gry, czatowanie i organizowanie spotkań.

Seul wydał 1,6 mln USD na metaverse

Podobno na pierwszą fazę projektu metaverse rząd miasta wydał blisko 2 mld wonów (1,6 mln dolarów). Zapytany o możliwą przepaść cyfrową, czyli sytuację, w której starsi mieszkańcy mogą nie czuć się komfortowo korzystając z platformy, burmistrz przyznał, że był to największy problem, który miasto próbowało rozwiązać.

Metaverse to narzędzie komunikacji, z którego młodzi ludzie mogą z łatwością korzystać bez większych problemów, ale starsi ludzie mogą go nie znać i odmówić jego użycia - stwierdził Oh Se-hoon.

Zapowiedział, że druga faza obejmie uczynienie „Metaverse Seoul” bardziej dostępnym dla starszych obywateli, którzy mogą mieć problemy z osobistym dojazdem do miejskich urzędów:

W drugiej fazie [rozwoju] myślimy o uruchomieniu czegoś, co nazywa się „łatwym trybem”,  co pozwoli starszym osobom łatwiej korzystać z usług publicznych.

Według danych Statistica z 2022 roku ponad 17% populacji Korei Południowej miało więcej niż 65 lat.

Metaverse w Korei Południowej

Korea Południowa, z jedną z najszybszych prędkości połączeń internetowych na świecie dla swoich 52 mln mieszkańców, przewodzi niektórym inicjatywom wokół metaverse i adopcji blockchain w miarę rozwoju tych przestrzeni. Przed upadkiem giełdy FTX w listopadzie ubiegłego roku miasto Busan ogłosiło plany budowy giełdy kryptowalut we współpracy z FTX. Globalnie zainteresowanie światem metaverse wzrosło po rebrandingu Facebooka na Meta w październiku 2021 roku i w czasie, kiedy wiele firm ogłosiło plany otwarcia wirtualnych biur.

Komentarze

Ranking giełd