Seul skonfiskował kryptowaluty warte 22 miliony dolarów

Rząd Seulu przechwycił 25 miliardów wonów (22 miliony dolarów) cyfrowej waluty od osób fizycznych i dyrektorów korporacji, którzy unikali podatków.

Konfiskata kryptowalut w Seulu

Rząd Seulu powiedział w piątek, że przejął kryptowaluty setek największych przestępców podatkowych, którzy ukryli swoje aktywa w formie cyfrowej. W trakcie dochodzenia Krajowa Służba Podatkowa zidentyfikowała 1566 osób z zaległościami podatkowymi w stolicy Korei Południowej. Następnie pracownicy wydziału skonfiskowali kryptowaluty 676 obywatelom, które łącznie były warte 25 miliardów wonów. Władze miasta zapowiedziały, że zajmą się również wirtualnym majątkiem pozostałych 890 zidentyfikowanych osób. Po zajęciu aktywów cyfrowych, 118 sprawców zapłaciło ponad 1 milion dolarów podatków. Środki zostały przejęte przez służby z trzech giełd kryptowalut, niestety nie wiadomo jakie to giełdy. Najpopularniejszą kryptowalutą wśród przestępców podatkowych był Bitcoin na poziomie 19%, następnie DragonVein i Ripple po 16%, Ethereum 10% i Stellar 9%. Inne kryptowaluty stanowiły 30%.
Nieustannie jesteśmy proszeni przez podatników, aby powstrzymać się od sprzedaży przejętych kryptowalut, ponieważ przestępcy finansowi zobowiązali się do zapłacenia całości podatków. - powiedział rząd miasta w komunikacie prasowym.
Jak widać przestępcy, którzy ukrywali zyski kapitałowe, oczekują dalszego wzrostu wartości ich kryptowalut i ustalili, że zyskają więcej na zapłaceniu zaległych podatków i przeczekaniu aż ich aktywa osiągną nowe szczyty. Przykładowo, szef szpitala, który posiadał kryptowaluty o równowarość 12,5 miliarda wonów, natychmiast zapłacił 580 milionów wonów z 1 miliarda wonów, które był winien w postaci niezapłaconych podatków, prosząc, aby jego kryptowaluty nie zostały sprzedane. Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2022 roku Korea Południowa wprowadzi 20% podatek od zysków z handlu kryptowalutami. Podobne zasady zostaną wdrożone w przypadku dziedziczenia lub otrzymywania prezentów w zasobach cyfrowych. Do września 2021 roku wszystkie giełdy kryptowalut w Korei Południowej muszą przejść procedury KYC w ramach wdrożenia ustawy o płatnościach specjalnych.

Komentarze

Ranking giełd