Przez ten duet inwestorzy stracili miliony dolarów. Teraz pozywają znanego przedsiębiorcę

Giełda OPNX, powiązana z założycielami nieistniejącego, upadłego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital, złożyła pozew o zniesławienie przeciwko inwestorowi venture capital, Mike'owi Dudasowi.

OPNX czuje się zniesławione

OPNX twierdzi, że Dudas publikował zniesławiające firmę komentarze. Stało się to w 1. kw. tego roku, czyli w czasie, gdy Kyle Davies i jego partner Su Zhu, którzy stoją za giełdą, ogłosili swoje nowe plany biznesowe. W pozwie nie podano jednak, o jakie dokładnie  komentarze Dudasa chodzi i w jaki sposób zniesławił on OPNX. Dudas to dość dobrze znana postać w branży kryptowalut, bowiem prowadzi 6th Man Ventures. Wcześniej stał na czele portal The Block. Mniej więcej wiemy już na czym będzie polegała strategia obrony.
Wraz z moimi kolegami z Brown Rudnick jesteśmy dumni, że możemy reprezentować Mike'a Dudasa w ramach pozwu złożonego przez OPNX, partnera ekosystemu Three Arrows Capital
- powiedział serwisowi CoinDesk adwokat Stephen Palley.
Aby udowodnić zniesławienie, trzeba wykazać między innymi uszczerbek na reputacji. Z niecierpliwością czekamy na to, jak powód zamierza to udowodnić w tej sprawie
- dodał.

Justice Token

Wszystko dzieje się w ciekawym momencie - gdy na rynku pojawia się pierwszy token giełdy z serii o nazwie Justice Token (JT). Ta ma "przynieść korzyści osobom ze społeczności kryptowalut", które zostały „pokrzywdzone przez zniesławienie”.  Na rynku pojawił się już token z tej serii o znamiennej nazwie - $DUDAS. W białej księdze OPNX opisuje JTs jako... bezwartościowe tokeny. Dodaje, że przypadki zniesławienia w branży kryptowalut mają negatywny wpływ na całe społeczności posiadaczy tokenów. Giełda działa tak, jakby pozew przeciwko Dudasowi był częścią akcji promocyjnej projektu. Dodała, że może zdecydować się na przekazanie dochodów z ugody sądowej, jaką może zawrzeć w sprawie, niektórym posiadaczom JT. Chodzi zwłaszcza o te osoby, które zostały skrzywdzone w wyniku zniesławienia i zasługują na nagrodę JT za „wytrwałe promowanie cnót moralnych”. Zgodnie z danymi z Etherscan, obecnie istnieją tylko 43 portfele zawierające tokeny DUDAS. Nie wiadomo, do kogo należą.

Komentarze

Ranking giełd