Prezes banku centralnego Brazylii popiera regulacje kryptowalut

Przemawiając podczas wydarzenia online zorganizowanego przez Council of the Americas, Roberto Campos Neto, prezes Banku Centralnego Brazylii, podzielił się swoimi poglądami na temat przejrzystych sieci płatności, projektu cyfrowej waluty banku centralnego kraju i regulacji kryptowalut. Campos Neto jest zagorzałym zwolennikiem przestrzeni kryptowalutowej od czasu objęcia urzędu w 2019 roku. Jego progresywne kształtowanie polityki było zachętą zarówno dla inwestorów, jak i organizacji, aby zmodernizować brazylijską infrastrukturę finansową. Podczas wydarzenia Campos Neto wspomniał o trwających obecnie dyskusjach z brazylijską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd na temat tego, jak przyjąć kryptowaluty w krajobrazie regulacyjnym:
Rynek finansowy zmienia się tak bardzo, że wszystko staje się danymi. Musimy na nowo ukształtować świat regulacji. Brazylijskie organy regulacyjne rozpoznają dojrzewanie rynku kryptowalut i rozumieją, że ważne jest, aby oferować regulowane produkty inwestorom, którzy nie mogą się doczekać, aby poznać te nowe klasy aktywów.
Brazylia w ciągu ostatnich kilku lat rozwijała wspieraną przez rząd inicjatywę cyfrowych płatności o nazwie Pix, która zgromadziła ponad 96 milionów użytkowników. Taka liczba stanowi aż 45% populacji kraju. Pix nawiązał współpracę z giełdą kryptowalutową OKEx, aby ułatwić zakup Tether (USDT) w zamian za brazylijskiego reala. Ponadto, w zeszłym tygodniu firma inwestycyjna Hashdex Asset Management uruchomiła nowy ETF o nazwie BITH11t. Jak twierdzi spółka jest to pierwszy w tym kraju ekocentryczny ETF Bitcoina, którego celem jest przeznaczanie każdego roku 0,15% płynnych aktywów na kredyty węglowe i technologie ekologiczne. Campos Neto chętnie uznaje znaczenie postępu regulacji, aby dopasować się do wymagań innowacji, pytając:
Jak możemy przekształcić słowo 'regulacja'? Finanse będą się opierać na danych. Nie będzie można regulować transakcji finansowych bez zrozumienia regulacji danych.

Komentarze

Ranking giełd