Piotr Ostapowicz: Wall Street albo dużo zapłaci za bitcoiny, albo wywoła spadki

Piotr Ostapowicz, inwestor i youtuber, wskazał na to, jakim wyzwaniem dla gigantów z Wall Street będzie kolejna hossa na rynku bitcoina. 

Piotr Ostapowicz: tanio skóry nie sprzedam!

Piotr Ostapowicz wskazał na ciekawe zjawisko, jakie zauważył w sieci bitcoina. Otóż aż ''88,5% bitcoinów w obiegu nie ruszyło się z portfeli przez ostatnie 3 miesiące". Co to oznacza? To, że blisko 90% bitcoinów jest HODLowanych, a ich właściciele czekają na lepsze czasy, czytaj: wyższe ceny. Może nawet dużo wyższe. Wszystko powyższe może mieć pewne konsekwencje dla dużych inwestorów i potencjalnych emitentów jednostek ETF-ów. W końcu jeżeli tylko SEC zatwierdzi wnioski dot. stworzenia bitcoinowych funduszy, firmy, które będą wprowadzały na rynek ETF-y, będą musiały skupić bitcoiny, by w ten sposób "zasilić" owe fundusze. To zaś oznacza zapewne niemałe zakupy.
Wall Street będzie musiało dobrze napompować cenę, żeby zmotywować HODLerów do sprzedaży
- prognozuje Ostapowicz. //twitter.com/PiotrOstapowicz/status/1720478079447871806

Wall Street postara się o spadki?

Pytanie brzmi jednak, czy duzi inwestorzy nie postarają się jednak o spadek ceny BTC. Mogą przecież sprowokować jakoś korektę. Jak? Wystarczy fake news o tym, że ETF-y jednak nie powstaną. Wtedy cena zacznie pikować, co będzie dobrą okazją zakupową. Pamiętajmy, że niedawno fałszywa informacja podana przez Cointelegraph o tym, że ETF BlackRock został zatwierdzony, spowodowała skok ceny BTC do 35 000 USD. Informacja przeciwna może sprawić, że zanurkujemy.

Obecna sytuacja na rynku

Dziś jeden bitcoin kosztuje 34 870 USD, co oznacza 2-procentowy skok ceny w skali 7 dni. Od wczoraj kurs wzrósł o 1,1%. Z kolei za 1 ETH kosztuje na giełdzie 1838 USD, co przekłada się na 2-procentowe wzrosty w ciągu doby i tygodnia. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 68, co oznacza chciwość ("Greed") inwestorów. //twitter.com/BitcoinFear/status/1720591722315755593?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet Ethereum Fear and Greed Index również wynosi 68. //twitter.com/EthereumFear/status/1720591757250080919?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet Tak wysoki poziom chciwości wskazuje na duże ryzyko... spadków. Tak, widzimy już pewne przegrzanie rynku (przynajmniej na poziomie indeksu), które może zostać schłodzone korektą - chwilowymi spadkami. Nie powinno to jednak przekreślić szans na hossę.

Komentarze

Ranking giełd