Mastercard wprowadza przełomowe rozwiązanie dla rynku kryptowalut

Mastercard przedstawiło swoje najnowsze przedsięwzięcie związane z transferami środków opartymi na blockchainie, przeprowadzanymi pomiędzy Ameryką Łacińską a Europą. Firma wprowadza na rynek kartę Mastercard Crypto Credential, działającą w ramach pierwszych pilotażowych transakcji peer-to-peer (P2P). Jest to krok w realizacji wizji przedstawionej na konferencji Consensus w 2023 roku.
  • Wprowadzenie przez Mastercard karty Crypto Credential stanowi znaczący krok naprzód w integracji kryptowalut z codziennymi transakcjami,
  • Inicjatywa ta nie tylko zwiększa dostępność i wygodę korzystania z kryptowalut, ale także stawia Mastercard na czele innowacji finansowych na globalnym rynku.

Rozszerzenie możliwości ekosystemu

Certyfikat Mastercard Crypto Credential ma na celu ułatwienie i weryfikację interakcji między konsumentami a firmami korzystającymi z sieci blockchain. Zapewnia, że użytkownicy spełniają zestaw standardów weryfikacji i potwierdza, iż portfel odbiorcy obsługuje przesyłany zasób. [embed]//twitter.com/WuBlockchain/status/1795818699708104844[/embed] Dzięki wymianie metadanych, Mastercard Crypto Credential upraszcza proces dla konsumentów, eliminując potrzebę znajomości obsługiwanych aktywów kryptowalutowych lub sieci blockchain. Użytkownicy giełd kryptowalut będą mogli wysyłać i odbierać wirtualne waluty przy użyciu łatwych do zapamiętania nazw od Mastercard Crypto Credential, zamiast tradycyjnie długich i złożonych adresów kryptograficznych.

Wpływ na rynek przekazów pieniężnych

Możliwości dokonywania transakcji na żywo są teraz dostępne na giełdach Bit2Me, Lirium i Mercado Bitcoin, co ułatwia transakcje blockchain między Ameryką Łacińską a Europą. Według spekulacji, aktywacja transakcji Mastercard Crypto Credential P2P może znacząco wpłynąć na krajowe i transgraniczne rynki przekazów pieniężnych. Jak podano w komunikacie prasowym, użytkownicy w Argentynie, Brazylii, Chile, Francji, Gwatemali, Meksyku, Panamie, Paragwaju, Peru, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii i Urugwaju będą mogli wysyłać przelewy transgraniczne i krajowe w wielu walutach i różnych blockchainach. Oczekuje się, że nowe rozwiązanie przyspieszy adopcję kryptowalut, podczas gdy potencjał wzrostu na krajowym i transgranicznym rynku przekazów pieniężnych wygląda obiecująco.

Komentarze

Ranking giełd