Komisja SEC oskrażyła twórcę scamu AML Bitcoin

W dniu 25 czerwca Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) postawiła twórcy scamu AML Bitcoin zarzut oszustwa, podczas przeprowadzania oferty publicznej. Zarzuty te są następstwem sprawy karnej wszczętej w San Francisco w dniu 22 czerwca.

Historia AML Bitcoin

Według oskarżenia, od sierpnia 2017 roku, do roku 2018, kiedy to nastąpił boom na platformę, Rowland Marcus Andrade i jego Fundacja NAC zebrali w ramach ICO 5,6 miliona dolarów. Postępowanie karne przeciwko Andradewi, wszczęte w dniu 22 czerwca w San Francisco, odnosiło się do osoby o pseudonimie "Co-Schemer". W dniu dzisiejszym SEC ujawnił tożsamość tej tajemniczej postaci. Jest to Jack Abramoff, znany lobbysta, który w latach 2006-2010, przebywał w więzieniu za korupcję. Komisja SEC twierdzi, że Abramoff pomagał Andradeowi w promowaniu AML Bitcoin, które później okazało się być scamem. Oprócz okłamywania inwestorów w sprawie rozwoju technicznego platformy, Andrade rzekomo wykorzystał również miliony dolarów z funduszy inwestorów na osobiste wydatki, takie jak jego własny dom.
"NAC i Andrade fałszywie twierdzili, że wiele agencji rządowych negocjowało wykorzystanie AML BitCoin, a Abramoff i Andrade fałszywie twierdzili, że byli bardzo blisko zorganizowania reklamy AML BitCoin podczas Super Bowl, starając się wzbudzić zainteresowanie ofertą, mimo że NAC nie było stać na pokrycie kosztów reklamy".

Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy (AML)

Marketing AML Bitcoin opierał się na zgodności z przepisami rządowymi, w tym na zapewnieniu wsparcia w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Co jest najbardziej komiczne, zarzuty karne zawarte w oskarżeniu w San Francisco, obejmują właśnie pranie brudnych pieniędzy i oszustwa finansowe. Za każde z tych przewinień grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat. W związku z tym, że kryptowaluty zyskują coraz większą popularność, przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i poznania swoich klientów (KYC) są głównym problemem instytucji, które chcą stosować się do nakazów rządowych. Na przykład, Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy już od roku, pracuje nad wprowadzeniem w życie nowych wymogów dla giełd kryptowalutowych, które będą dotyczyć zbierania danych o klientach.

Komentarze

Ranking giełd