Kolejne kłopoty znanej giełdy kryptowalut. Ktoś się pod nią podszywa próbując oszukać inwestorów

Hongkoński regulator rynku finansowego zidentyfikował aż osiem stron internetowych powiązanych ze scamem podszywającym się pod znaną giełdę kryptowalut, MEXC.
  • Regulator rynku finansowego w Hongkongu ostrzega przed nowym scamem, który jest związany z giełdą MEXC,
  • Oszuści podszywają się pod giełdę kryptowalut.

Hongkong SFC ostrzega przed scamem, który dot. MEXC

Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu (SFC) wraz z lokalną policją wydała ostrzeżenie dotyczące scamu, który podszywa się pod giełdę kryptowalut MEXC. SFC podała w komunikacie, że współpracuje z policją w ramach wspólnej operacji, której celem jest monitorowanie i ściganie dostawców usług handlu wirtualnymi aktywami (VATP), którzy prowadzą swoją działalność w nielegalny sposób. Organ regulacyjny odkrył scam, który udaje MEXC i oszukuje inwestorów poprzez zachęcanie ich do zdeponowania na ich fałszywej platformie swoich środków, które mają zostać przeznaczone na inwestycje. Nieostrożne osoby już to zrobiły i szybko przekonały się, że nie mogą odzyskać swojego kapitału. Nie mówiąc już o jakimkolwiek zysku. Klientów pseudoMEXC pozyskuje "na grupach czatowych".
Następnie ofiary proszono o wpłatę środków na wyznaczone rachunki bankowe w celach inwestycyjnych, ale potem zgłosiły one trudności z wypłatą środków
- dodano. SFC zidentyfikowała aż osiem stron internetowych, które mogą należeć do tej właśnie grupy oszustów, która wykorzystuje nazwę znanej giełdy. Wszystkie witryny zawierają w swoich nazwach domen słowo MEXC, np. „mexczx.icu” i „mexczx.co”.
Opinia publiczna powinna wystrzegać się stron internetowych o podobnych nazwach domen
– czytamy w oświadczeniu.

Lista licencjonowanych giełd

W tej sprawie pomocna może być lista licencjonowanych podmiotów. We wrześniu 2023 r. SFC oświadczyła, że opublikuje rejestr takich w pełni legalnych firm. Sprawa jest jednak o tyle skomplikowana, że sama legalność MEXC stoi pod znakiem zapytania. Firma rzekomo zamroziła pod koniec 2023 r. konta kilku traderów i przejęła ich środki. Giełda twierdzi, że była to odpowiedź na „nienormalne działania handlowe” najbardziej zainteresowanych. Trader o nicku Vida twierdzi, że stracił w ten sposób aż 92 000 USDT (czyli 92 000 USD). Szerzej o sprawie pisaliśmy na początku tego roku.

Komentarze

Ranking giełd