Tavanir jest surowy w postępowaniu z nieuprawnionymi górnikami, a ci którzy korzystają z dotowanej energii elektrycznej, jak na przykład nielicencjonowani górnicy, zostaną ukarani grzywną w wysokości równej stracie, jaką wyrządzają w krajowej sieci energetycznej. Ich miejsca wydobycia zostaną odłączone od sieci krajowej i postawione przed sądem.
Iran zamknął 1620 nielegalnych kopalni kryptowalut
Od lipca 2019 roku, władze Iranu zamknęły 1620 nielegalnych kopalni kryptowalut, które zużywały 250 megawatów energii elektrycznej - powiedział rzecznik Przedsiębiorstwa Wytwarzania, Dystrybucji i Przesyłania Energii (Tavanir).
500 niezarejestrowanych farm górniczych zostało zamkniętych w samym grudniu, podczas, nabierającego rozpędu, rajdu bitcoina. Iran zalegalizował mining kryptowalut w lipcu 2019 roku. Od tego czasu górników zaczęła obowiązywać określona stawka za prąd, a wszystkie kopalnie muszą otrzymać autoryzację Ministerstwa Przemysłu, Górnictwa i Handlu. Od momentu wprowadzenia prawa zdobyły ją 24 duże farmy górnicze, o łącznej mocy 310 megawatów. Do końca stycznia zeszłego roku wystawiono ponad 1000 licencji na wydobycie.
Przedsiębiorstwo Wytwarzania, Dystrybucji i Przesyłania Energii (Tavanir) ma uprawnienia do zamykania nielegalnych kopalni kryptowalut. W ich wykrywaniu pomagają nagrody dla osób, które doniosą na niezarejestrowanych górników. Demaskatorzy mogą liczyć na 1,000,000 riali (około 8700 PLN). Rzecznik głównej spółki energetycznej Iranu, Mostafa Rajabi Mashhadi, powiedział:
Komentarze