Interpol uruchamia swój własny metaverse

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (Interpol) zaprezentowała metaverse zaprojektowany specjalnie dla organów ścigania na całym świecie podczas 90. sesji Zgromadzenia Ogólnego w New Delhi. Organizacja powołała także grupę ekspertów ds. metaverse.
W oświadczeniu agencji możemy przeczytać:
W pełni operacyjny INTERPOL Metaverse pozwala zarejestrowanym użytkownikom odbyć wirtualną podróż po siedzibie sekretariatu generalnego Interpolu w Lyonie, wejść w interakcję z urzędnikami poprzez ich awatary, a nawet wziąć udział w immersyjnych szkoleniach z zakresu kryminalistyki i innych aspektów policyjnych.
Interpol uważa, że rosnącej liczbie użytkowników wirtualnych światów będzie towarzyszył wzrost przestępczości w ich obrębie. Wśród możliwych zagrożeń organizacja wymieniła kradzież danych, pranie pieniędzy, oszustwa finansowe, fałszerstwa, wymuszenia, phishing, molestowanie seksualne i stalking. Eksperci organizacji podkreślają:
Dla organów ścigania niektóre z tych zagrożeń mogą przynieść znaczące wyzwania, ponieważ nie wszystkie działania, które są karalne w świecie fizycznym, są uznawane za przestępstwa w przestrzeni wirtualnej.
Z drugiej strony metaverse przynosi wiele korzyści dla organów ścigania w zakresie możliwości pracy zdalnej, tworzenia sieci, gromadzenia i przechowywania dowodów oraz prowadzenia szkoleń. Jürgen Stock, sekretarz generalny organizacji stwierdził:
Dla wielu metaverse wyglądają jak abstrakcyjna przyszłość, ale wzrost problemów w nich jest tym, do czego Interpol jest zmotywowany: wspierać nasze kraje członkowskie w walce z przestępczością i tworzyć świat, wirtualny lub nie, bezpieczniejszy dla tych, którzy go zamieszkują.
Podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego uczestnicy mogli przetestować wirtualny świat za pomocą swoich awatarów. Przypomnijmy, że w październiku organizacja powołała jednostkę, która ma pomóc krajom członkowskim w zwalczaniu przestępstw związanych z kryptowalutami.

Komentarze

Ranking giełd